Pagina 1 van 2

Appelvink...............

Geplaatst: 10 mar 2019 17:45
door Fotosmurf
nummer :wacko
Afbeelding
F6.3 1/320 op 800 iso

Re: Appelvink...............

Geplaatst: 10 mar 2019 17:50
door Clairesymoens
Mooie foto van een mooie vogel!
De kleuren passen mooi bij elkaar (bruin tinten). ook heel scherp!

Re: Appelvink...............

Geplaatst: 10 mar 2019 18:32
door Gotchas
Fraai kleurenpalet. Ik heb wel het idee dat je flink aan de scherpte heb 'getrokken'.
De kop lijkt toch niet helemaal lekker scherp ook niet in de vergroting :blush

Re: Appelvink...............

Geplaatst: 10 mar 2019 19:40
door Ron62
Ik vind deze ook wat minder Joop. :blush
Ik denk de vogel wat teveel verscherpt en de omgeving apart ontruist, ik zie veel ruis in de vogel, wat vooral in de snavel en het oog goed te zien is, misschien ook wat teveel opgelicht? :dk
Denk ook dat je door redelijk te croppen dit wat meer versterkt.

Geplaatst: 10 mar 2019 20:53
door Rob Olivier
Ik volg Gotchas en Ron. Licht, pose en kleurstelling zijn erg fraai!

Geplaatst: 10 mar 2019 22:11
door frako
Een hele mooie.

Re: Appelvink...............

Geplaatst: 10 mar 2019 22:15
door Fotosmurf
Dank voor jullie reactie.
Ron62 schreef:Ik vind deze ook wat minder Joop. :blush
Ik denk de vogel wat teveel verscherpt en de omgeving apart ontruist, ik zie veel ruis in de vogel, wat vooral in de snavel en het oog goed te zien is, misschien ook wat teveel opgelicht? :dk
Denk ook dat je door redelijk te croppen dit wat meer versterkt.
Niet meer verscherpt dan anders.
Ik doe nooit aan apart ontruisen dus zou niet weten waarom jij dat verschil denkt te zien. Zal iets te maken kunnen hebben met ruis in de kleuren of zo iets. Wordt al weer te technisch voor me.
Heb de foto wel iets meer op moeten lichten.

Re: Appelvink...............

Geplaatst: 10 mar 2019 23:42
door Ron62
Fotosmurf schreef: Ik doe nooit aan apart ontruisen dus zou niet weten waarom jij dat verschil denkt te zien.
Als ik de foto hier op ware grootte bekijk(dus ruim 2400 pixels aan de langste zijde) zie ik in gedeelten van de vogel nog ruis en ook een klein randje net boven z'n kop is dat in te zien, terwijl de rest van de achtergrond wel redelijk vrij van ruis is, vandaar dat ik dat dacht, maar misschien komt dat randje wel door een andere bewerking. :dk
Ik denk wel dat het ergens met een bewerking te maken heeft, oplichten, verscherpen, ontruisen.....je zou na elke stap eigenlijk even de foto op 100% goed moeten bekijken om erachter te komen.
Maar misschien zit ik er wel helemaal naast en komt het nog ergens anders door. :dk

Re: Appelvink...............

Geplaatst: 10 mar 2019 23:49
door Fotosmurf
Denk dat ik de foto's van de nikon D500 voortaan maar op pasfoto formaat gaat kijken. :rof :rof

Re: Appelvink...............

Geplaatst: 10 mar 2019 23:50
door Ron62
Dat heet dan 'jezelf besodemieteren'. :P

Re: Appelvink...............

Geplaatst: 11 mar 2019 01:47
door Hans v Ee
Ik volg Rob in deze. Gr. Hans.

Geplaatst: 11 mar 2019 04:13
door Henry
Heel fraai!

Re: Appelvink...............

Geplaatst: 11 mar 2019 11:28
door Tony
ik vind het een mooie :up over scherpte ga ik met Gotchas mee

Re: Appelvink...............

Geplaatst: 11 mar 2019 11:59
door fran
Mooie pose en kleuren.

Ik vraag me weleens af hoe mensen een foto bekijken op het scherm. Zien ze al die details, waar ze over vallen, ook als ze wat afstand nemen.

Re: Appelvink...............

Geplaatst: 11 mar 2019 17:36
door Fotosmurf
Dank voor het reageren.
fran schreef:Ik vraag me weleens af hoe mensen een foto bekijken op het scherm. Zien ze al die details, waar ze over vallen, ook als ze wat afstand nemen.
Vraag het me soms ook wel eens af Fran. Natuurlijk kan je ruis en dergelijke zien maar soms denk ik wel eens liggen ze met hun neus tegen het scherm aan. :D

Re: Appelvink...............

Geplaatst: 11 mar 2019 18:09
door Ron62
Kan ik er wat aan doen dat mijn ogen nog beter zijn dan die van jou?! :P :rof

Vind het een beetje onzin wat je nu zegt Joop, want anders kun je net zo goed je foto's maken met je mobieltje.....vraag me dan af waarom jij duizenden euro's aan apparatuur uitgeeft om je foto's maar zo scherp mogelijk en met zoveel mogelijk detail te krijgen, je zat nou alweer te twijfelen om je D500 te verkopen omdat die toch teveel ruis geeft naar je zin.

En ik geef gewoon toe....ja, ik ben een pixelpeeper en vind het mooi om zoveel mogelijk detail in een foto te zien, vooral bij dierenfoto's. :D

Re: Appelvink...............

Geplaatst: 11 mar 2019 18:19
door Fotosmurf
Lieve Ron ik h....................oh dat is wel erg prive :rof

Ik ga mee met Fran omdat ik of bij mijn eigen foto's of bij die van iemand anders wel eens een reactie zie staan "jammer van de ruis in de achtergrond" dan zit ik te turen en soms vergroot ik mijn scherm wel eens naar 120% en zie ik het nog niet. Dan denk ik wel eens waar hebben ze het over, liggen ze met hun neus tegen het glas en ruiken ze het.

Ik hou ook van mooie scherpe foto's met zo weinig mogelijk ruis er in. Ik realiseer me wel als een foto op 1600 iso of hoger gemaakt is dat je twee keuzes hebt. Je haalt alle ruis eruit en houd een wollig eindresultaat zonder detail over of je gaat tot het randje wat acceptabel is voor de gekozen iso-waarde en je behoud nog wat detail en helaas nog wat ruis.

Dat ik mijn D500 zou verkopen is geen serieuze zaak anders had hij al te koop gestaan hoor. Maar als ik de D500 vergelijk met de D750 dan wordt ik wel eens verdrietig van wat ik zie op bijvoorbeeld 800 iso.

Geplaatst: 11 mar 2019 18:26
door Henry
....en als je nu eens je D500 en D750 verkoopt, kun je er dan niet een D850 voor krijgen?

Re: Appelvink...............

Geplaatst: 11 mar 2019 18:32
door Ron62
Fotosmurf schreef:Lieve Ron ik h....................oh dat is wel erg prive :rof
Stoute Joop...... :P

Ik neem aan dat je bij deze foto toch wel de ruis ziet in de snavel en het oogje.....en misschien ook nog het randje wat ik aangaf?
Het randje is inderdaad minuscuul en vind ik geen ramp, maar ik zag het wel en dacht daarom dat je de achtergrond en vogel apart ontruist had.
Misschien is het een idee om ze ook apart te ontruisen bij sommige foto's? :dk

Jij bent trouwens wel erg verwend......ik moet 't doen met een A77 van ruim 4 jaar oud en ga normaal gesproken niet hoger dan ISO-400, omdat de kans op ruis dan al groter wordt. :D

Re: Appelvink...............

Geplaatst: 11 mar 2019 18:32
door Fotosmurf
Krijgen doe je niks Henry :rof