Pagina 1 van 1

Oost west ... dag#18 update

Geplaatst: 22 mei 2019 16:06
door Frans
Op deze half bewolkte en verder aangename dag 110 meter oostwaarts gegaan t.o.v. dag #17.
Foto gemaakt in oostelijke richting.
Afbeelding


FUJIFILM XT-1 XF18-135mmF3.5-5.6R LM OIS WR
ISO 400 - f/8 - 1/480 - 35 mm
Een linkje naar Foto #17

Een linkje naar Foto #19

Geplaatst: 22 mei 2019 18:10
door Henry
Leuk om te zien, want... zien we hier een gebrek aan fantastie bij de architecten of is het succesvolle concept meerdere keren uitgerold? Dit beeld had zo in Almere gemaakt kunnen zijn. Ook het gras in Doetinchem lijkt al een tijdje om een knipbeurt hebben moeten te schreeuwen.

Geplaatst: 22 mei 2019 18:33
door Frans
Henry ook hier in de buurt is dit dit dertien in een dozijn.

Re: Oost west ... dag#18

Geplaatst: 22 mei 2019 21:20
door AJL
Ik volg henry
Maar ik vind het beeld te grijs.....mag wat meer contrast in

Geplaatst: 22 mei 2019 21:39
door Frans
Kun je wat preciezer zijn AJL?
De contrastomvang loopt van wit links boven in de wolken tot zwart in de garagadeur.
Bedoel je wellicht dat de middentonen lichter of donkerder moeten?

Geplaatst: 23 mei 2019 10:36
door ArtenCo
Je zal er wonen.....dat kwam wel als eerste bij me op. Beetje dertien in een dozijn uitstraling.

Mis hier ook wel een beetje sprankeling/ frisse uitstraling van de opname. Het oogt bij ook allemaal grijzig....

Geplaatst: 23 mei 2019 11:52
door janjan33
Kwalitatief een goede foto met een juiste contrastomvang. Van wit tot zwart en alles er tussenin. Het is een foto van gewone huizen zoals je ze in heel Nederland ziet. Met gras en speeltoestellen ervoor. Het enige minpuntje vind ik dat de voorgrond heel veel is en de lucht heel weinig. Ik zou het toestel wat meer naar boven richten.

Geplaatst: 23 mei 2019 12:10
door Frans
Dank alleen.
Nog even gekeken of ik er nog iets aan kon verbeteren door met de originele raw opnieuw te starten.
Lukt me niet.

Jan ik dacht ik doe het eens anders en ga op de knieƫn. Eigenlijk omdat ik de lucht tamelijk uitgebeten op mijn scherm zag.
Blijkt in de raw toch nog veel ruimte te zitten. Zeker als ik hem lineair ontwikkel. Dus zonder de standaard tooncurve die de rawconverter gebruikt.

Toch nog een poging gewaagd enkele uren later.

Beter zo?
Afbeelding

Re: Oost west ... dag#18 update

Geplaatst: 23 mei 2019 23:25
door petervaneekelen
Frans, anders - niet beter of slechter in mijn opinie. Overigens doe ik z/w-bewerking altijd door contrast weg te trekken en niet door de z/w-knop in te drukken, zodat ik zelf controle behoud. Mogelijkheden zat in de lichten, contrasten en kleurkanalen.

Vorige keer dacht ik dat we af gingen dwalen naar de buitenwaarden, maar dit is toch weer een dorps tafereeltje. Fijn speelveldje trouwens.

Geplaatst: 24 mei 2019 12:11
door ArtenCo
Inderdaad anders... wat een verschil in de lucht. Het in zijn totaliteit een frissere uitstraling gekregen. Vind het wel lastig beoordelen omdat opnames niet onder elkaar staan en ik telkens moet scrollen...

Re: Oost west ... dag#18 update

Geplaatst: 24 mei 2019 12:41
door AJL
In f1 is de lucht beter
De huizen zouden wat meer "pit" moeten hebben