Pagina 1 van 2
Het dorp in het dal + update rbwadden + panorama update
Geplaatst: 02 jul 2019 00:17
door Ron62
Update:
Update rbwadden + een klein beetje eigen inbreng

:
4e update
Vergeet niet op het plusje linksboven te klikken voor 1600x900 pixels

Geplaatst: 02 jul 2019 04:16
door Ronald Jan 70
Mooie foto misschien ietsje lichter als dat zou kunnen?
Re: Het dorp in het dal + update
Geplaatst: 02 jul 2019 10:38
door Ron62
Bedankt voor je reactie Ronald Jan.
Ik heb er een wat lichtere variant als update bij gezet.

Re: Het dorp in het dal + update
Geplaatst: 02 jul 2019 11:13
door AJL
Ja....F2 is beter
Mooi

Geplaatst: 02 jul 2019 13:54
door ArtenCo
Lichter vind ik hier niet beter, het lijkt wel "vlekkerig" geworden. Een waasje zie ik op de bergen, en ook op het dorpje. Hoe heb je het lichter gemaakt? Mss nog eens naar kijken?
Ik ga voor de donkere versie...wat een uitzicht..prachtig!
Re: Het dorp in het dal + update
Geplaatst: 02 jul 2019 14:05
door Ron62
Bedankt Armand en Conny.
Ik vind het zelf denk ook niet beter, heb best wel het één en ander uitgeprobeerd om 'm wat lichter te maken, maar hoe lichter ik 'm maak, hoe meer de waas tevoorschijn komt, op welke manier dan ook.....heb 'm hier dacht ik nu vooral gewoon helderder gemaakt.
Foto is gewoon wat donker, omdat er schaduw over de ene kant valt en omdat bij meer overbelichten bepaalde delen in de lucht overbelicht zouden raken en ik heb een hekel aan overbelichting.
De foto is ook gemaakt met de Sony RX100 V compactcamera, een heel fijn en klein cameraatje, maar heeft als enige nadeel een iets minder groot dynamisch bereik.
Het uitzicht was inderdaad overweldigend....dit was vlakbij het Kaunertal in Oostenrijk, op een uitzichtpunt daar.
Geplaatst: 02 jul 2019 14:21
door rbwadden
Prachtig uitzicht inderdaad. De foto komt op mij vlak over. Heb je deze in RAW? (zou'm graag eens onderhanden willen nemen..)
Re: Het dorp in het dal + update
Geplaatst: 02 jul 2019 16:09
door Ron62
Ik heb ook een RAW-bestand ervan, als je me je email-adres stuurt via pb dan zal ik 'm via Wetransfer naar je toe sturen.
Ik heb zelf geen gebruik gemaakt van de RAW, maar ben uit gegaan van de JPEG, ik maak m'n foto's altijd in RAW en JPEG....zekerheid voor alles.
Ik ben benieuwd wat jij ervan kan maken, ik heb wel vaker het idee dat ik iets met het bewerken van landschapsfoto's niet helemaal goed doe, het bewerken van dieren- en vogel-foto's gaat me volgens mij beter af.

Re: Het dorp in het dal + update
Geplaatst: 02 jul 2019 19:00
door Mendel
Werking licht en schaduw werkt hier niet optimaal en zorgt voor onrust, ondanks bewerking

Re: Het dorp in het dal + update + update rbwadden
Geplaatst: 02 jul 2019 19:46
door Ron62
Ik heb het RAW-bestand naar rbwadden gestuurd en hij heeft dit op zijn manier bewerkt....ik heb zelf nog een paar kleine dingetjes veranderd, zoals de uitsnede, wat minder geel en toch een klein tikkie donkerder(er was veel ruis te zien).
Ik heb 'm als update erbij gezet.

Geplaatst: 02 jul 2019 19:59
door ArtenCo
Die laatste is de beste van allemaal...het uitzicht is nu nog mooier geworden.
Waarom gebruik je jpeg in plaats van RAW?
Re: Het dorp in het dal + update + update rbwadden
Geplaatst: 02 jul 2019 20:21
door Ron62
Ik schiet altijd in RAW en JPEG, maar gebruik 99 van de 100 keer de JPEG.
Alleen als m'n belichting net niet goed is, of als de witbalans niet klopt dan pak ik de RAW erbij.
JPEG's zijn natuurlijk al een beetje bewerkt door de camera en daardoor hoef je er ook veel minder aan te doen dan een RAW-bestand en ik krijg zelf de ruis nooit zo goed uit een foto als dat m'n camera dat doet zonder detailverlies.
Ik vind zelf ook het RAW-bestand van de RX100 niet heel veel toevoegen, want bij m'n A77 II kan ik in het RAW-bestand nog wel de belichting goed krijgen met het RAW-bestand als de JPEG iets overbelicht is, maar bij de RX100 maakt het bijna niets uit met de JPEG.
Misschien dat het met de donkere delen bij de RX100 wel scheelt, maar dat moet moet ik nog uitproberen.

Geplaatst: 02 jul 2019 20:26
door ArtenCo
Heldere uitleg Ron....
Al heb ik liever alles zelf in de hand en zou zelf toch voor de RAW versie gaan en die bewerking.
Geplaatst: 02 jul 2019 20:28
door rbwadden
Het was een lastige plaat. Bovenin licht en onderin heel donker. Als je dan donker gaat oplichten dan ontstaat er ruis. Zou leuk zijn als we af en toe het origineel en de bewerking zouden plaatsen.
Re:
Geplaatst: 02 jul 2019 20:36
door Ron62
Het is inderdaad een lastige plaat om netjes te bewerken, nog bedankt daarvoor!
ArtenCo schreef:
Al heb ik liever alles zelf in de hand en zou zelf toch voor de RAW versie gaan en die bewerking.
Vooral bij veel oplichten(wat hier nodig was) krijg je met een RAW-bestand makkelijk ruis die moeilijk weg te halen is.
Ik ben een beetje een pixelpeeper en bekijk m'n beelden altijd op 100% en wil dat het er dan ook nog goed uit ziet.....ruis is voor mij iets storends en dat wil ik dus niet zien in m'n foto, ook niet op 100% beeld.

Geplaatst: 02 jul 2019 20:45
door rbwadden
Helemaal eens. Waarschijnlijk had ik zelf de foto niet bewerkt.

Geplaatst: 02 jul 2019 21:20
door Wim
zou dat heel dorp vergeten ron. uploaden bij flick gaat de kwaliteit wel achteruit.

Re: Het dorp in het dal + update + update rbwadden
Geplaatst: 02 jul 2019 21:30
door Ron62
Dat is misschien ook nog een idee Wim, ik heb aan de bovenkant ook nog wel wat meer ruimte, alleen klopt m'n titel dan niet meer.
Zal van de week weleens kijken.

Re: Het dorp in het dal + update + update rbwadden
Geplaatst: 02 jul 2019 22:08
door Maarten
Ik had hetzelfde idee als Wim.
Echt het proberen waard.
Geplaatst: 03 jul 2019 07:41
door Ronald Jan 70
Ik vind de lichtere versie wel beter dat vlekkerige is misschien wel wat aan te doen maar dat weet ik niet.