Pagina 1 van 1
Haast!!
Geplaatst: 15 aug 2019 10:36
door frako
Nog steeds in experimenteel stadium. Ik hoor het wel.

[/center NIKON D7200
Focal length 600mm Aperture f/6.3 Exposure1/5000s ISO 800
Re: Haast!!
Geplaatst: 15 aug 2019 10:45
door Erik Symoens
In de vlucht is toch al een "nivootje" hoger.....scherpte mis ik wel, houding is mooi maar nogal fel naar boven geplaatst....
Geplaatst: 15 aug 2019 11:13
door Rob Olivier
Niet makkelijk vliegende vogels. De houding en het moment zijn mooi maar net als Erik mis ik toch wat scherpte en ruimte bovenin.
Re: Haast!!
Geplaatst: 15 aug 2019 11:24
door Fotosmurf
Ik loop ook al een tijd te vechten met de Tamron om vogels in vlucht er scherp op te krijgen.
Het is zo wie zo moeilijk om ze er dan scherp op te krijgen, oefenenen, oefenenen en ............
Ook ik mis hier de scherpte.
Wat is je exif en met welke lens.
Re: Haast!!
Geplaatst: 15 aug 2019 11:25
door Hans v Ee
Mooie actie, rest is al gezegd. Gr. Hans.
Re: Haast!!
Geplaatst: 15 aug 2019 11:25
door Ab59
Met opm eens, blijven oefenen

.Is niet makkelijk
Geplaatst: 15 aug 2019 12:00
door rbwadden
ISO800, 1/5000 second, ƒ/6.3
Je zou zeggen dat je met deze instellingen een scherpe foto zou moeten krijgen.
Kan weer verschillende oorzaken hebben:
1. Bewegingsonscherpte
2. Instellingen camera (gebruik je de continuous mode?)
3. Verkeerde focuspunten gebruikt
4. Lens kan het scherpstellen niet bijhouden omdat de beweging te snel is
5. Is de lens op alle mm's goed scherp? Oftewel dient de lens te worden gekalibreerd
In dit geval komt de grauwe gans naar je toe en is deze vrij makkelijk te fotograferen. Je kan richten en hoeft de camera bijna niet te bewegen. Scherpstelpunt(en)(ik gebruik er vaak 1 en soms 25) op de kop van de gans zetten, scherp stellen en schieten.
Wat ook heel goed kan helpen voor BIF (
Bird
In
Flight) is het instellen van de AF-ON op je D7200. Dan gebruik je de geprogrammeerde knop om continue scherp te stellen en de shutter knop om af te drukken.
Zie
deze link en zie dit filmpje:
Re: Haast!!
Geplaatst: 15 aug 2019 12:36
door Ron62
Ik volg m'n voorgangers hier, het beeld oogt wat soft en flets.
Ik denk dat deze is gemaakt met je Sigma 150-600mm en volgens Joop(Fotosmurf), die de Tamron 150-600mm G2 heeft, is het met dit soort lenzen(ik denk dat de vier 150-600mm lenzen van Tamron en Sigma redelijk te vergelijken zijn) beter om niet op de uiterste standen te fotograferen.
Dus i.p.v. 600mm naar ongeveer 500mm en i.p.v. F/6.3 naar ongeveer F/8, hij heeft het idee dat dat wat scherpere beelden oplevert.
Ik weet ook niet wat voor instellingen voor de AF je hier gebruikt hebt, dat is in de Exif niet terug te vinden.
Ik heb 'm binnengehaald en wat bijgewerkt.....de ruimte aan de bovenkant is er met zo'n egaal blauwe lucht heel erg makkelijk bij te maken.
Heb ook wat contrast eruit gehaald, maar in de selectieve kleuren een aantal kleuren wat 'zwarter' gemaakt, waardoor het weer lijkt of er meer contrast is gebruikt.
Ook nog wat extra naverscherpt, dat scheelt, naar mijn idee, ook een slok op een borrel.
Als je het niks vindt dan haal ik 'm weer weg.

Re: Haast!!
Geplaatst: 15 aug 2019 12:49
door rbwadden
Ron62 schreef:beter om niet op de uiterste standen te fotograferen.
In mijn geval niet waar. De Tamron staat bij mij bijna altijd op 600mm en is volledig gekalibreerd op alle mm's.
Geplaatst: 15 aug 2019 12:55
door frako
Heb voor de fijne adviezen de exif er even bij gezet. Zal dat voortaan wat meer doen.
@Erik + Rob Wat hoog inderdaad maar ik dacht dat dat niet misstond. Scherpte moet ik aan werken
@Joop ik zie dit ook als oefening en neem graag de adviezen mee.
@Hans + Ab bedankt
@rbwadden Fijn zulke uitgebreide adviezen. Zal ook het filmpje nogmaals bekijken . Hoop er mijn voordeel mee te doen. Ik ken iemand die zo'n sigma kalibreer unit heeft die ik vast wel mag lenen. Maar weet niet precies hoe dat moet. Hij trouwens ook niet.
@Ron Net allemaal beter dan mijn origineel. Had er dus wat meer uit kunnen halen. Zoveel is wel duidelijk. Lekker laten staan dus.
Iedereen bedankt voor deze leerzame commentaren.
Geplaatst: 15 aug 2019 13:57
door Hermanus
Leuk Frans en zeker geen eenvoudige uitdaging, maar aldoende gaat het steeds beter lukken.
Succes en goede tips gehad.
Geplaatst: 15 aug 2019 14:50
door rbwadden
frako schreef:Ik ken iemand die zo'n sigma kalibreer unit heeft die ik vast wel mag lenen. Maar weet niet precies hoe dat moet. Hij trouwens ook niet.
Dit is een accessoire om kalibratie waarden in je lens te programmeren.
Of je je lens moet kalibreren zul je eerst moeten onderzoeken.
Camera op statief en je zet je camera op de A-stand. Kies de onderstaande waarden en maak een foto van een stilstaand object:
f6.3 op de standen 100mm, 200mm, 300mm, 400mm, 500mm en 600mm
f7.1 op de standen 100mm, 200mm, 300mm, 400mm, 500mm en 600mm
of je slaat een stap of stappen over
f11.0 op de standen 100mm, 200mm, 300mm, 400mm, 500mm en 600mm
f - etc etc.
Neem foto's op een afstand van bijv. 3, 4, 7, 10, 15 meter afstand van je object. Je krijgt dan een heleboel foto's ter beoordeling.
Zijn de foto's scherp? Hoera! Zijn alle foto's niet scherp of gedeeltelijk? Dan dien je je lens te kalibreren. De waarden die je krijgt met het kalibreren kun je in je lens programmeren.
Dat is mogelijkheid 1.
Mogelijkheid 2 is AF-fine tune instelling in je body. In dit geval moet je ook je lens kalibreren maar neem je het gemiddelde van de verkregen waarden. Dat getal zet je in je body. Dit is dus een compromis getal voor alle f-standen en mm's.
Oh wacht....mogelijkheid 3 is er ook nog. Ga naar Chipclean

Re: Haast!!
Geplaatst: 15 aug 2019 16:18
door Ab59
Heel goede ervaring met Chipclean. Gelukkig ben ik van het probleem van back of front focus af met de Canon R.

Geplaatst: 16 aug 2019 21:25
door frako
@Ab bedankt voor de toevoeging