Pagina 1 van 1

~Anne & Max~ + UPDATE

Geplaatst: 27 okt 2020 17:06
door ArtenCo
Afbeelding

update

Afbeelding


Gebouw met negen winkels en een zelfde aantal bovenwoning, gebouwd in opdracht van een Hilversumse projectontwikkelaar op de plaats waarvan voorheen de Nutrix fabriek stond. Het op een hoek, bij een kruispunt gesitueerde winkel-woning complex verrees in 1939 en is ontworpen door architect C.L. Queré. Het is gebouwd in een vrij sobere, maar karakteristieke bouwstijl, waarin invloeden van het Haagse Expressionisme zijn waar te nemen. De met de ronding van de monumentale middenpartij op het Gangusplein georiënteerde complex maakt deel uit van het beschermde stadsgezicht Leiden. (info; rijksmonumenten)

Normaliter is er een groot terras bij Anne & Max die altijd druk bezet is. Het is een zeer bekende plek in Leiden die grenst aan het begin of eind van de markt. Het is maar hoe je het bekijkt. In de huidige corona-tijd is er geen sprake van terras of drukte... Die leegte zo kenmerkend voor de huidige tijd.
Opnames bestaat uit een aantal foto's zodat je goed kunt zien hoe het pand in de omgeving is gelegen. Klik even op het plusje, dat is vaak een verbetering.

Re: ~Anne & Max~

Geplaatst: 27 okt 2020 17:31
door Maarten
Knap gedaan! :up
Het wordt een mooie serie zo.
Interessant gebouw.
Bewerking is prima wat mij betreft. Voor een serie moet je dat een beetje op elkaar afstemmen.

Re: ~Anne & Max~

Geplaatst: 27 okt 2020 18:53
door petervaneekelen
Werkt goed, dat stitchen - geeft inderdaad een mooi overzicht. Ik volg Maarten.

Geplaatst: 27 okt 2020 18:55
door Henry
Mooie foto. :up

Geplaatst: 27 okt 2020 19:09
door Frans
Fraai beeld ook hier.

Geplaatst: 27 okt 2020 19:52
door Ronald Jan 70
Mooie foto het doet mij denken aan de Art-Deco stijl.

Geplaatst: 27 okt 2020 22:10
door Harry
Mooi ! Hij past idd prima in een serie qua bewerking en extreme groothoek. Gr. Harry

Re: ~Anne & Max~

Geplaatst: 27 okt 2020 22:32
door Ab59
Bekend gebied, mooi omgezet en compo :upc

Geplaatst: 27 okt 2020 23:38
door ArtenCo
Ik word helemaal happy van jullie reacties...

Geplaatst: 29 okt 2020 07:45
door Hermanus
Mooi gebouw en beeld. Het gebouw aan het eind links heeft een vreemd effect op mijn hersenen omdat de horizontale lijn niet klopt met de verticale. Dat is een lastige vertekening van de lens natuurlijk.

Re: ~Anne & Max~

Geplaatst: 29 okt 2020 10:22
door Jo
Lensvertekening geeft idd ook voor mij een vreemd effect, maar dit neemt niet weg dat ik dit een heel fraai plaatje vind met een bijzonder geraffineerd standpunt. Mede hierdoor en de werking van de groothoek krijg je een soort boomerang-effect. :good2 :good2 :good2

Geplaatst: 29 okt 2020 11:36
door ArtenCo
Thx voor de feedback...en hoe langer ik naar mijn eigen opname keek, hoe meer de vertekening me zelf ook ging storen. Dus nog maar eens aan de slag gegaan.
En ik vind het zelf een verbetering ten opzichte van de eerste opname. Als ik nog meer ga corrigeren ben ik bang dat ik het weer uit zijn verband trek. Zo beter toch?

Re: ~Anne & Max~ + UPDATE

Geplaatst: 29 okt 2020 12:28
door Maarten
Inderdaad. Een fraaie verbetering :up
Ik zie dat je de vertekening (bolling) links en rechts keurig hebt weggewerkt.
Lantaarnpaaltje staat daardoor wel weer iets schever.
Het blijft natuurlijk compromissen sluiten ;)

Geplaatst: 29 okt 2020 12:44
door Henry
Je trekt links, er verandert iets rechts of onder....
Ik denk dat het allemaal niet zoveel uitmaakt. De eerste is voor mij al mooi genoeg.

Geplaatst: 29 okt 2020 12:46
door rbwadden
Je kan in PS nog een beetje Warp toepassen:

Afbeelding

Geplaatst: 29 okt 2020 13:08
door ArtenCo
Als je links iets trekt dan gaat rechts ook vervormen. Ik deed het voorheen inderdaad corrigeren met warp. Nu kan ik dat niet meer vinden in mijn huidige versie van photoshop. Nu correctie toegepast met adaptief groothoek? Weet even niet precies hoe het heet en weet niet exact hoe ik dit moet toepassen. Heb het vooral op gevoel gedaan......