Pagina 1 van 1

Wasserette + update

Geplaatst: 25 aug 2022 15:06
door fran
in Vale de Cavalos. Nog steeds in gebruik, buiten is een buitenplaats met drooglijnen.
Er zijn hier nog verschillende dorpjes waar een openbare wasplaats is waar iedereen gratis gebruik van kan maken. Het enige nadeel is dat er alleen maar koud water voor hande is, maar ja vroeger waste men ook gewoon met koudwater. :D
Afbeelding
update
Afbeelding

Re: Wasserette

Geplaatst: 25 aug 2022 15:32
door Ron62
Ja, zo ging dat vroeger ook hier in Nederland, met koud water en zo'n wasbord. :)
Ik kan me nog wel herinneren dat m'n moeder zo'n soort wringer had om de was te drogen, 2 van die rollen die tegen elkaar in draaiden als je aan de slinger draaide en daar ging de was dan tussendoor om zo het ergste vocht eruit te krijgen......moest je niet met je vingers tussen komen denk ik. ;)

Ik zou denk een klein stukje van de onderkant van de foto afhalen, zodat het dwarse muurtje weg is.

Geplaatst: 25 aug 2022 15:50
door janjan33
Om te laten zien hoe het vroeger ging dat wassen is het wel een memorabele foto. Als onderdeel van een serie ook wel interessant. Stukje onderkant eraf ga ik in mee.

Re: Wasserette

Geplaatst: 25 aug 2022 18:14
door petervaneekelen
Gewoon even rechtzetten, ben je meteen die onderkant kwijt:

Afbeelding

Leuk om dat ouderwetse betonnen schrobbord weer eens te zien.

Geplaatst: 25 aug 2022 19:20
door BenM
Leuke foto, Fran. Ook voor mij brengt dit herinneringen terug.

Re: Wasserette + update

Geplaatst: 25 aug 2022 20:11
door fran
Dank voor de reacties.
Een stukje eraf aan de onderkant ben ik mee eens, zie de update.
@Peter, ik weet niet waarop jij hebt recht gezet maar je hebt het gebouw wel onrecht aangedaan. Het dak was niet plat maar aflopend. Hij stond inderdaad een beetje scheef, dat heb ik in de update ook aangepast.

Geplaatst: 25 aug 2022 22:21
door Fotosmurf
Update oogt beter Fran.

Wat is de ruimte achter tegen de muur?

Re: Wasserette + update

Geplaatst: 26 aug 2022 18:52
door petervaneekelen
fran schreef:@Peter, ik weet niet waarop jij hebt recht gezet maar je hebt het gebouw wel onrecht aangedaan. Het dak was niet plat maar aflopend.
:rof
Mijn excuses, ook aan de architect ;)