Pagina 1 van 1
reflectie met opfris-update
Geplaatst: 22 jul 2025 14:59
door muggie
Ik ben al een hele tijd stil geweest op dit forum. Dat komt omdat ik een reis heb gemaakt naar zuidoost Europa (Griekenland, Albanië, noord-Macedonië, Kosovo, Montenegro en Bosnië Herzegovina.
Mijn goede voornemens om regelmatig op het forum te kijken bleef bij een voornemen. We hadden niet altijd verbinding, en wanneer die er was was het meestal slecht. Dus pak ik de draad weer op en start met een foto die ik maakte in Skopje. Het is een foto geworden die ernstig is gecropt.
Ik ben benieuwd wat jullie ervan vinden.
38mm-Iso 80-f/9,0-1/200
Update na opfrisbeurt:
Re: reflectie
Geplaatst: 22 jul 2025 16:24
door Ron62
Dit soort foto's is niet zo "mijn ding", dus daar ga ik maar niets over zeggen, maar zo te horen heb je wel een schitterende reis gemaakt.

Geplaatst: 22 jul 2025 16:43
door RGS
Maar het is wel mijn ding

Ik vind het wel mooi om naar te kijken en bijzonder om te zien dat elk vlak anders is.
Het enige wat mij een beetje 'hindert' is dat hij niet symmetrisch (gesneden) is en de hoek met bovenkap wel groot is (maar daar kan je mogelijk niet veel aan doen).
BTW mooie reis die je hebt gedaan!
Geplaatst: 22 jul 2025 17:22
door MarcoEOS
Ik vind 'm heel vet. Gave kijkplaat, ik kan de combinatie van strakke lijnen en het softere spiegelende in de ramen wel waarderen.
Re: reflectie
Geplaatst: 22 jul 2025 17:24
door petervaneekelen
Ook wel mijn ding, zou ik ook zeker hebben geprobeerd te fotograferen. Wel heb ik als Richard wat last van gebrek aan symmetrie, ook in de spiegelingen zelf. En ik denk dat de bewerking wat frisser kan?
Geplaatst: 22 jul 2025 18:10
door Fotosmurf
Ik doe mijn best de schoonheid van dit soort foto's te zien.
Kleuren spreken me aan en er is veel te zien, je kan lekker ronddwalen in de foto.
Met Peter eens dat het wat frisser kan, zal de foto goed doen.
Re: reflectie
Geplaatst: 22 jul 2025 20:12
door Maarten
Je hebt een hele mooie reis gemaakt! We gaan vast nog meer zien.
Deze bevalt me wel. Als je op het plusje drukt, krijgt de foto een smal wit kadertje.
Dat doet deze foto goed!
Geplaatst: 23 jul 2025 11:08
door muggie
Dank allemaal voor de reacties!
Ik ben het eens met de opmerkingen over de symmetrie. Helaas kon ik de foto niet recht van voren maken. Dat zie je ook aan het rooster ('afdakje') bovenin. Ik heb geprobeerd rechts wat weg te snijden, maar daardoor sneed ik de 'dwarsbalk' van het rooster halverwege door. Dat kwam de (symmetrie van) de foto ook niet ten goede.
Wat betreft de frisheid van de foto lijkt me dat een smaak-dingetje. Ik ben geneigd hem zo te laten, maar ga er nog wel even mee aan de slag!
Re: reflectie
Geplaatst: 23 jul 2025 15:20
door wilw
Ik heb ook wel wat met dit soort beelden
Over kleur/frisheid en symetrie is voldoende gezegd
Re: reflectie met opfris-update
Geplaatst: 23 jul 2025 19:50
door petervaneekelen
Update is voor mij een verbetering, maar zals je al zei: smaakgebonden

Re: reflectie met opfris-update
Geplaatst: 23 jul 2025 19:56
door Fotosmurf
Over smaak valt niet te twisten maar je kan er wel een goed gesprek over hebben.
Ik vind je update een verbetering.
Geplaatst: 24 jul 2025 08:55
door Ronald Jan 76
Ik heb er al een paarkeer echt lang naar gekeken maar ik ben er nog niet uit .
De update komt wel een stuk frisser over.
Geplaatst: 24 jul 2025 11:04
door janjan33
De tweede is frisser. Door de diagonale lijnen lijk ik wat in de war te raken visueel. De afzonderlijke rechthoeken zijn wel intrigerend.
Re: reflectie met opfris-update
Geplaatst: 24 jul 2025 13:34
door Yves
Een opname die ik wel kan appreciëren, de update vind ik wel de betere
Mvg Yves