Pagina 1 van 1

Mist tussen bomen

Geplaatst: 02 jan 2010 22:37
door jose23
Hoi,

Na een prachtige wandeling door de Schoorlse duinen mijn eerste upload op dit forum, ik ben benieuwd naar reacties!

Afbeelding

F11 - 1/50 sec - 85mm - iso 125
Belichtingscurve iets aangepast in photoshop.

Groetjes,
José

- tips voor verbetering zijn altijd welkom -

Geplaatst: 02 jan 2010 22:42
door Say Cheese
Mooi, maar voor mij toch iets te veel clipping.

Re: Mist tussen bomen

Geplaatst: 02 jan 2010 22:43
door Mendel
Sfeerrijk mist opgelicht door de zon die door de bomen valt. Gode scherpte, en natuurlijke kleuren het wit van de sneeuw ziet er wit uit. Een mooie dieptewerking door de veschillende lagen van de heuvel.

Lucht en sneeuw zijn hier en daar overbelicht, zou de volgende keer daarop letten, en wat onderbelichten. (edit) Clipping is een ander woord voor overbelicht :)

Stanpunt had wat lager gekunt, nu oogt hij aan onderzijde iets afgesneden voor mijn gevoel.

Re: Mist tussen bomen

Geplaatst: 02 jan 2010 23:00
door Gotchas
Vind het een bijzondere plaat en op de een of andere manier heb ik niet zo veel moeite met de overbelichting in het midden van de foto, die geeft mi een beetje sprookjesachtig sfeertje. wat ik echter wel jammer vind is de 'rare' waas aan de rechterkant van de foto...

Geplaatst: 02 jan 2010 23:20
door jose23
Dank voor jullie reacties!

Heb de foto ook onderbelicht geschoten maar daarin viel het effect van de mist volledig weg, vandaar voor deze gekozen. Clipping proberen te verminderen maar ja die zon was gewoon in aantocht ;-)

Bedankt ook voor de tip om het standpunt te verlagen, ben een beetje lang en vergeet nogal eens te bukken... ga er weer op letten!

Geplaatst: 02 jan 2010 23:36
door Eus
Ik ga helemaal mee met Gotchas!

Re: Mist tussen bomen

Geplaatst: 02 jan 2010 23:59
door Xsillian
Grappig, ik was ook in het schoorlse bos vandaag :up

Ik vind de foto zeker wel mooi. De wat overmatige clipping in het midden vind ik niet erg, maar inderdaad jammer van de waas aan de rechterkant.

groet,

Bjorn

Geplaatst: 03 jan 2010 16:46
door Akira
Grappig, eigenlijk valt er best het een en ander op deze plaat aan te merken, en toch vind ik hem erg geslaagd. Ondanks de uitgebeten lucht (clipping) kijkt hij toch lekker weg, en heeft hij een bijzondere sfeer. De kleuren worden mooi zacht weergegeven.

Geplaatst: 04 jan 2010 21:58
door Louise.V
Deze foto geeft een sprookjesachtige wintersfeer voor mij geslaagd :up