Pagina 1 van 1

European Hornet

Geplaatst: 29 jul 2010 11:45
door EricW
Nieuw op een fotoforum, ik hoor het graag wanneer er een ander soort bestand geplaatst moet worden endergelijke :D
Eric uit Eindhoven, 26 jaar en leerkracht van beroep.

Had durven zweren dat het een enorme wesp was, maar volgens een Amerikaanse kennis dus de European Hornet.

Hoor graag jullie mening over de plaat, 's avonds tegen schemer geschoten;

Belicht : 1/50sec.
Diafr :2.8
Iso :800
FL: 90mm
Afbeelding

Belicht : 1/125 sec.
Diafr :3.5
Iso :800
FL: 90mm
Afbeelding

Geplaatst: 29 jul 2010 12:16
door Storm
Een beetje info bij de foto's is nooit verkeerd.
Is het een crop? Heb je naverscherpt?
Ik vind de uitsnedes een beetje willekeurig. Foto één gaat waarschijnlijk om de details op de kop maar dit vind ik zo niet lekker kijken.
In foto twee heb je de vleugels en het achterlijf te willekeurig afgesneden.
Kleuren zien er wel goed uit :up

Re: European Hornet

Geplaatst: 29 jul 2010 12:43
door Tony
eerste :welkom op dit leuke forum.
over het plaatsen is het belangrijk dat je ook eerst even de regels leest, voor de gewenste grootte van de foto's zie de bovenkant van het topic ;)
heb je foto 's ook even verplaatst zodat het duidelijker is met de exif ;)

Geplaatst: 29 jul 2010 12:58
door Storm
Het valt me nu ook op dat de bestanden zeer klein zijn (38 en 33 Kb), hierdoor verlies je ook veel info en worden de foto's "blokkerig".
Foto's van 900 pxls aan de langste zijde kun je het beste uploaden met een bestandsgrootte van minimaal 250 - 300 Kb. Zelf zit ik meestal tussen de 300 en 550 Kb.

Geplaatst: 29 jul 2010 13:45
door EricW
dank voor de positieve berichten!

Allereerst; foto's zijn niet nabewerkt, komen zo uit de camera.
Geen crops, waarschijnlijk gewoon verkeerde compositie dus :D

Ten tweede; foto's komen van mijn flickr pagina, waar ze te groot opstonden, dus weer vekleind via paint en geupload bij photobucket om ze hier te kunnen plaatsen.

Te omslachtig dus.

Geplaatst: 29 jul 2010 13:53
door Storm
Waarom niet linken vanaf Flickr. Gewoon zorgen dat je in het juiste formaat upload en klaar is Kees Eric :)

Geplaatst: 29 jul 2010 13:55
door EricW
Klopt! Ga ik zeker doen in vervolg.
Tips/handigste manier om te verkleinen naar 900 x.. pixels...?

Geplaatst: 29 jul 2010 13:59
door Storm
Alle bewerkingen doe ik met PSP XII

Geplaatst: 29 jul 2010 14:16
door Juul_75
Welkom hier!!! Ik persoonlijk vind je tweede lekkerder kijken....het liefste had ik hem helemaal in beeld gezien...maar goed soms kun je niet alles hebben :D Heb je deze in nederland gemaakt??

Geplaatst: 29 jul 2010 21:48
door Ebbot
Welkom! :zwaai

Een wesp is inderdaad kleiner en veel geel/zwarter. ;)

Leuk onderwerp. Ikezlf ben de (europese) hornet nog niet tegengekomen.

De eerste foto heeft te weinig scherpte/diepte en de scherpte begint niet 'op de neus'. Dat vind ikzelf dan een beetje storend. Dat het beestje er niet helemaal op staat is ook minder, maar minder erg denk ik.

De tweede foto vind ik daarentegen wel goed. Scherpte is beter en je ziet meer van het beestje.
Dat de kont er van af is, is niet zo erg, want daar was de foto toch al behoorlijk onscherp.

Leuke binnenkomer dus! :up

PS: Paint? Da's niet echt heel erg veelvoorkomend op de lijstjes met gebruikte software bij fotografen. :DD