Pagina 1 van 1
insecten
Geplaatst: 15 jan 2011 03:23
door Niels
Afgelopen zomer in Kroatie de mijn borden genegeerd, de Kroaten hadden mij al verteld dat zij daar op die velden gewoon zoeken naar truffels en dergelijke, en dat dat ook de belangrijkste reden van die borden waren. Maar nog steeds niet ongevaarlijk.
maar het was er heerlijk rustig, en kwam er een hoop mooie dingen tegen. Ik heb weinig met macro en dergelijke, maar baalde die dag wel dat ik niet de 90mm van mijn vader mee had genomen.
1 Sprinkhaan

2. vlinder 1

3. Vlinder 2

4. vlinder 2 is dit leuk?

Re: insecten
Geplaatst: 15 jan 2011 10:22
door Mendel
De eerste prent is wat druk door de de delen van de plant voor en achter de sprinkhaan, je staat hier net aan de verkeerde kant ten opzicht van de zon, waardoor zijn lijf onderbelicht wordt, en het tegenlicht op andere delen voor harde plekken zorgt.
Uit de serie van drie vlinders, lijkt mij de je derde plaat alhier 'Vlinder 2' het meeste geslaagd. Hier heb je de beste scherpte en scherptediepte, die je bij de tweede en de laatste plaat in dit topic toch enigzins mist.
Geplaatst: 15 jan 2011 11:22
door Niels
Bedankt voor je reactie.
Re: insecten
Geplaatst: 15 jan 2011 11:26
door Gemini
Bij de eerste had je waarschijnlijk beter een stapje opzij gedaan, want het is nogal een zoekplaatje.
Bij de volgende drie foto's mis ik scherpte. Het gemis aan een objektief dat beter in macro's is kun je zien.

Geplaatst: 15 jan 2011 22:14
door Henry
Op mij IPad zag ik de sprinkhaan eerst niet. Bleek dat hij zich had verscholen aan de andere kant van het takje
Ik mis in de eerste en de derde plaat van de vlinder wat scherpte. Gelukkig zit deze scherpte wel in de tweede foto

Deze serie is voor mij het bewijs dat macrofotografie een vak apart is. Het lijkt zo eenvoudig, maar het kost zo veel moeite om ee goede macro te maken.
Re: insecten
Geplaatst: 15 jan 2011 23:32
door RickBreij
Foto 1 is inderdaad zoals voorgaande onjuist door verkeerde plek.
Foto 2 vind ik de mooiste compo hebben, maar allen onscherp.
Hoe kan dit? Geen macrolens of...?
Geplaatst: 21 jan 2011 23:02
door Savatage
Foto 1 wat druk idd en en bij de andere foto`s mis ik toch wel de scherpte idd