Pagina 1 van 1

Hand Mates

Geplaatst: 03 mar 2011 19:49
door Maribex
Op weg van de parkeerplaats naar mijn werk was het mij al vaker opgevallen: een ambachtelijke schoenhersteller (Hand Mates) met een prachtige werkplaats en een echte 'karakterkop'. Daar wilde ik iets mee, en na de stoute schoenen aangetrokken te hebben bleek hij graag mee te werken aan een fotoshoot, als onderwerp voor de vrije opdracht van mijn fotocursus. De onderstaande foto's vormen een kleine reportage, (o.a.) waaruit ik 3 foto's zal moeten kiezen voor de opdracht. De foto's voor de opdracht zal ik nog moeten afstemmen op formaat enz., maar als reportage ben ik er zelf (en ook het lijdend voorwerp op de foto's) tevreden over. Ben benieuwd hoe jullie hier tegenaan kijken.
Omdat ik er hier maar 8 mag plaatsen heb ik keuzes moeten maken... :( (voor de volledige reportage, zie mijn site https://www.martindebock.nl onder het album 'Hand Mates')

Foto 1
Afbeelding

Foto 2
Afbeelding

Foto 3
Afbeelding

Foto 4
Afbeelding

Foto 5
Afbeelding

Foto 6
Afbeelding

Foto 7
Afbeelding

Foto 8
Afbeelding

groeten,
Martin

Re: Hand Mates

Geplaatst: 03 mar 2011 20:10
door Mendel
Mooie reportage, belichting en omzetting is sfeervol, en de schoenmaker is een fotogenieke man.

Vier vijf en zeven steken er voor mij boven de rest uit, sterke compositie's, houdingen en setting in de omgeving. Waarbij ik dan de vierde een klein streepje erbij geef, hier lijkt alles zo goed op zijn plek te vallen. De compositie, de houding, de scherptediepte, vormt allemaal een zeer sterk geheel.

Geplaatst: 03 mar 2011 20:32
door kan
Ik kan er niets aan toevoegen. Een hele mooie serie.

Geplaatst: 03 mar 2011 21:33
door dhldhldhl
2 en 4 vind ik de mooiste :upc Sowieso een mooie serie :)

Geplaatst: 03 mar 2011 21:48
door Christina
Mooie serie over een van de weinige echte ambachtslieden, die er nog zijn in Nederland. Echt leuk!

Geplaatst: 03 mar 2011 23:52
door Henry
Mooie serie, mooie omzetting naar z/w.
Voor mij zijn de nrs 1 (mooi overzichtsplaat van de shop), 4 en 5 (mooie detailshots) hier de betere van de serie.

Re: Hand Mates

Geplaatst: 04 mar 2011 00:12
door sjinouck
mooie serie, en het zwart-wit vind ik een hele goede keuze! :up

Re: Hand Mates

Geplaatst: 04 mar 2011 20:31
door Maribex
flashsplash schreef:Inderdaad een mooie reeks, alleen vind ik het een beetje jammer dat je de man nooit in de lens hebt laten kijken of een opname gemaakt waarop zijn ogen (weerspiegeling van de ziel) duidelijk zichtbaar zijn.
Ik geloof dat je daar wel een punt hebt. Ik heb overigens bewust 'geposeerde' houdingen vermeden, de man deed gewoon zijn ding, en ik fotografeerde en probeerde hem daarbij niet in de weg te lopen. Aangezien ik toch nog eens terug ga moet ik me maar eens het hoofd breken over de vraag hoe ik dat ga aanpakken, passend in de serie en vooral niet te geposeerd.

groet,
Martin

Geplaatst: 04 mar 2011 23:42
door jeroenk
Heel mooi....ik volg Mendel....én flashplash :D