Pagina 1 van 1

Humes bladkoning

Geplaatst: 26 mar 2012 17:52
door Paul Cools
Zeker niet één van mijn beste platen maar wel weer een haast onmogelijke soort om vast te leggen, Technisch ook niet perfect.
De Humes bladkoning is zeer zeldzaam in Nederland als dwaalgast, en komt uit de bergen van centraal Azië. Het was voor mij ook weer eens een nieuwe soort.
Dit exemplaar zit nu in een park bosje bij Schiedam, volgens sommigen is dit nu één van de beste platen ooit van deze vogel in Nederland. De vogels zijn mega bewegelijk en zitten bijna geen seconde stil, verders zitten ze vaak tussen de bladeren (Vandaar de naam) en erg hoog.
Dit exemplaar werd echter verjaagd door een mees en zat redelijk laag en enkele seconde stil, ach ik was al blij dat ik hem heb gehoord en had gezien.

Afbeelding

Re: Humes bladkoning

Geplaatst: 26 mar 2012 19:00
door Mendel
Weer zo'n beestje waar ik nooit van gehoord heb :)

Setting en opbouw, alsmede kleuren en verlichting/belichting ogen mij aangenaam. Scherptediepte een fractie te ver naar voren is enige aantekening mijnerzijds.

Re: Humes bladkoning

Geplaatst: 26 mar 2012 19:15
door Tony
kan me voorstellen dat je hier heel blij mee bent, en dan ook nog dit resultaat :good2

Re: Humes bladkoning

Geplaatst: 26 mar 2012 19:35
door Bas
Scherpte is niet helemaal top, maar super dat je hem geplaat hebt, en ook een hele mooie plaat, met erg mooie kleuren :super

Re: Humes bladkoning

Geplaatst: 26 mar 2012 20:13
door Rob Pieters
Je hebt je eigen beoordeling al zo'n beetje geschreven (waag ik me niet aan;-)
Ik vind het weer een mooie opname

Geplaatst: 26 mar 2012 20:44
door Rob Olivier
Dit is inderdaad de beste foto die ik tot nu toe van dit beestje heb gezien!

Re: Humes bladkoning

Geplaatst: 26 mar 2012 23:19
door wil53
Mooi om deze soort eens voorbij zien te komen

Geplaatst: 27 mar 2012 16:50
door schaef
Nooit van gehoord maar lijkt erg op een tjiftjaf/fitis.

Goed gelukt toch.

gr
Menno