Pagina 1 van 1
Flare verlichting
Geplaatst: 12 sep 2012 22:53
door petervaneekelen
Deze foto plaats ik nu in Manipulaties omdat ik andere plekken minder toepasselijk vind, maar de enige manipulatie die ik heb toegepast is het plaatsen van de camera op een punt waar de net buiten beeld blijvende zon voor een flinke portie flare zorgt.
Ik ben benieuwd wat jullie er van vinden!
Update in HDR:

Oorspronkelijke foto:

Alternatief in HDR:

Re: Flare verlichting
Geplaatst: 17 sep 2012 23:02
door petervaneekelen
Zo, daar kwamen een hoop reacties op
Ondertussen heb ik nog wat zitten proberen, dit had ik nl. als bracketed foto geschoten zodat ik er ook een HDR-versie van kan maken. Het voordeel daarvan vind ik de betere doortekening, het nadeel (in dit geval) dat de flare rechts onderin minder goed uitkomt, en eerlijk gezegd was dat voor mij het onderwerp van de foto. Gezien de geringe respons concludeer ik dat die versie niet zo aansprak. Misschien bevalt de HDR-versie beter? Ik heb er ook maar meteen een wat zwaarder aangezet HDR-alternaief bijgezet. Ik ben benieuwd naar jullie reactie (ook als die negatief is ... ik hoop er toch weer wat van op te steken).
Geplaatst: 17 sep 2012 23:09
door Frans
met een net iets beter uitsnede was het best een mooi tafereeltje.
de flare is zo heftig dat ik het persoonlijk niet mooi vind en eigenlijk ook niets vind toevoegen.
neem het voor wat het is.goedgemeend.
Re: Flare verlichting
Geplaatst: 17 sep 2012 23:15
door petervaneekelen
Frans, zo neem ik het ook, dank je (laten we wel wezen, ik vroeg erom he

).
Geplaatst: 17 sep 2012 23:21
door Annemiek
Het HDR alternatief spreekt mij nog het meeste aan... maar heb al een paar keer naar je foto gekeken (pakt dus wel), maar kan er geen concrete mening over geven.... Lekker vaag dus, haha.
Re: Flare verlichting
Geplaatst: 17 sep 2012 23:29
door petervaneekelen
Annemiek, ik lees in de krant van afgelopen weekeinde dat wiskundig aangetoond kan worden dat iets uit niets is ontstaan (het heelal, dus). Dus ook met vage feedback ben ik blij

Geplaatst: 20 sep 2012 01:07
door Rens Marskamp
Ik probeer juist altijd flares te vermijden.
mijn antwoord lijkt me dus duidelijk he ?
Re: Flare verlichting
Geplaatst: 20 sep 2012 20:55
door petervaneekelen
Experiment in zoverre geslaagd dat ik weer een beetje beter weet waar je op moet letten en waar de grenzen liggen. In dit geval:
1. Flare kan best leuk zijn maar je moet vermijden dat het resultaat op twee foto's over elkaar heen gaat lijken, die bovendien weinig met elkaar te maken hebben.
2. Voorzichtig aan met overstraling en uitbijting, het resultaat wordt snel te hard
Iedereen dank voor de reacties, anders is het lastig conclusies te trekken!
Geplaatst: 20 sep 2012 22:45
door Wim
ik heb er al een paar keer naar gekeken.
vind de flar toch wel iets toevoegen aan het geheel zonder flar zou de plaat saai overkomen.
Re: Flare verlichting
Geplaatst: 20 sep 2012 22:48
door Gemini
Ik begrijp niet wat hieraan gemanipuleerd is?
Het licht en de flare?
Re: Flare verlichting
Geplaatst: 21 sep 2012 19:32
door petervaneekelen
Gemini schreef:Ik begrijp niet wat hieraan gemanipuleerd is?
petervaneekelen schreef:Deze foto plaats ik nu in Manipulaties omdat ik andere plekken minder toepasselijk vind
Re: Flare verlichting
Geplaatst: 21 sep 2012 19:49
door Mendel
Vooral mee doorgaan, flare is erg mooi onderwerp en sfeervol
Overige is een goede keus om deze te plaasten
