Pagina 1 van 1

Ik zeg maar................

Geplaatst: 29 dec 2013 17:52
door Fotosmurf
roofvogel. Ik onthou nooit wat het precies is.
Vandaag geprobeerd te platen in de vlucht.
Foto's zijn gemaakt met de 80-200 mm met een 2.0 converter ertussen.
Wat vinden jullie.

1.
Afbeelding
2.
Afbeelding

Re: Ik zeg maar................

Geplaatst: 29 dec 2013 18:02
door bobross
het is een buizerd .
Hij kan scherper , maar dat valt niet mee in de vlucht.
Zeker niet met een converter ertussen is mijn ervaring , scherpstelling is bij de mijne dan niet snel en wil alleen met veel licht .
Probeer de volgende keer eens zonder de converter en dan wat meer croppen , zou mij niks verbazen als hij dan scherper over komt .
De kleuren komen wat vreemd over bij de eerste .......


gr. Jans

Re: Ik zeg maar................

Geplaatst: 29 dec 2013 18:28
door Fotosmurf
Dank voor je reactie, leerzaam.
Denk dat het zonder converter ook scherper is maar soms wil ik het gewoon proberen omdat ik dan meer mm heb. Volgende wandeling maar weer eens zonder doen en hopen dat ik hem weer tegen kom.

Re: Ik zeg maar................

Geplaatst: 29 dec 2013 18:43
door bobross
Fotosmurf schreef:Dank voor je reactie, leerzaam.
Denk dat het zonder converter ook scherper is maar soms wil ik het gewoon proberen omdat ik dan meer mm heb. Volgende wandeling maar weer eens zonder doen en hopen dat ik hem weer tegen kom.
iedereen heeft weer andere ervaringen met het materiaal, ligt ook aan de camera en merk .
Gewoon uitproberen en veel geduld , heel veel geduld.
Ik weet niet hoe je op jacht gaat naar foto's , maar als je lopend gaat zijn ze toch vaak snel gevlogen .
Met de auto gaat mij het beste af, alleen kan je dan niet overal komen ;)

Re: Ik zeg maar................

Geplaatst: 29 dec 2013 20:04
door Fotosmurf
Ik ben soms met de auto, heb geen geduld om in een vogelhutje te gaan zitten.
Denk dat je met converter, als je voor de actie gaat, altijd te maken krijgt met hoge iso/ruis, zeker met donker weer.
Maar er is vooruitgang als ik naar mijn eerste foto met converter terug kijk.

Re: Ik zeg maar................

Geplaatst: 30 dec 2013 20:48
door Ron62
Converter kan wel, maar dan moeten de omstandigheden wel een beetje gunstig zijn, dus in ieder geval voldoende licht en je moet achteraf ook niet een flinke crop maken.
Ook ligt 't natuurlijk aan de lens waarmee je de converter gebruikt, die moet van zichzelf al voldoende scherpte geven, dus misschien gaat 't met je nieuwe lens wel beter.
En een 1.4x converter gaat natuurlijk ook al gauw beter dan een 2x converter, maar dan heb je weer wat minder mm.'s.
Ook wordt er gezegd dat 't met een goeie prime lens betere kwaliteit oplevert dan met een zoomlens, maar ik heb 't zelf nog nooit in combinatie met een zoomlens geprobeerd. ;)
Bij mij zit ie er bijna altijd tussen met de 200mm. f/2.8 prime lens en dat gaat prima.....heb nu ook een paar keer met de 300mm. f/2.8 in combinatie met mijn 2x teleconverter foto's gemaakt, maar heb toch 't idee dat er met m'n eigen 200mm. meer detail over blijft.

Re: Ik zeg maar................

Geplaatst: 30 dec 2013 22:13
door Fotosmurf
Dank voor je reactie Ron en we hebben het er vanochtend ook nog even over gehad.
Maar nu eerst maar even platen met de nieuwe lens en evne uitdokteren of mijn kenko converter ertussen kan.
Eerst maar weer heel lief zijn thuis en verder sparen en dan misschien nog eens een nikon converter aanschaffen. :rof