Pagina 1 van 1

Vraagje voor Bas.

Geplaatst: 14 jul 2014 15:46
door iew
Deze rakker zit al 2 dagen op mijn plafond, jij weet vast wel wat voor vlinder dit is (als het al een vlinder is)
En hoe krijg ik dit beestje onbeschadigd weer naar buiten ?

Afbeelding

Geplaatst: 14 jul 2014 16:39
door Henry
Wat ik altijd doe: ik pak een glas en een papiertje.
Glas erover, als vlinder (of ander insect) in het glas springt/vliegt, afdekken met papiertje. Mee naar buiten nemen en papiertje van glas afhalen, insect vliegt/springt weg. :)

Geplaatst: 14 jul 2014 17:12
door iew
Dat doe ik normaal gesproken ook ja, maar ik wist niet of ik dat met een vlinder ook zomaar kon doen ivm beschadigen van vleugels, tenminste zo was mijn gedachte.
Ik heb echt geen kaas gegeten van vlinders wat dat betreft.

Geplaatst: 14 jul 2014 17:13
door __Erik__
Logisch, vlinders geven ook geen melk ;)

Geplaatst: 14 jul 2014 17:22
door Henry
Ik denk dat twee dagen op dieet dit beestje zowieso geen goed zal doen ;)

Geplaatst: 14 jul 2014 18:36
door iew
Nou ik heb em platgeslagen met een boekje hoor ! hahaha nee tuurlijk niet, gedaan zoals met het glas en een boekje en nu zit hij al een uur op het paneel van de schutting, dus de honger zal ook wel mee vallen.
Ik gok een ramadan vlinder... ;)

Geplaatst: 14 jul 2014 19:05
door __Erik__
:rof

Re: Vraagje voor Bas.

Geplaatst: 14 jul 2014 19:09
door Mendel
Vliervlinder

Geplaatst: 14 jul 2014 19:24
door Henry
Dus een vliervlinder aan de ramadan :D

Geplaatst: 14 jul 2014 19:26
door Bas
Inderdaad een vliervlinder.

Wil je hem naar buiten halen... Moet zeggen dat ik van nachtvlinders (deze) minder verstand heb dan van dagvlinders. Dagvlinders kun je wanneer het afgekoeld is gewoon naar buiten verplaatsen op je vinger, als je hem dichtbij houdt en een beetje stimuleert lopen ze er gewoon op. Vermoedt dat in dit geval vangen en snel vrijlaten de beste optie is, het zal geen 10 graden bij je binnen zijn s'nachts vermoed ik ;)

Geplaatst: 14 jul 2014 19:39
door iew
Okee dank je Bas, weer wat geleerd ook.
Vind dit wel een mooi beest, ik had wel het vermoeden dat het een nacht vlinder was omdat hij al 2 avonden door de kamer vliegt en overdag op het plafond ging zitten.
Maar hoe zit het dan dat bepaalde vlinders dood schijnen te gaan als je de vleugels aan raakt ? of is dat een fabeltje ?

10 graden, nou daar zou je van op kijken maar het is hier snachts zeer koel in huis, koelt erg snel af hier en aan de achterkant zijn de kamers echt wel rond de 10 graden.

Heb afgelopen week al een stuk of 7 bijen met het glas en papiertje weer buiten gezet.
Gewone vlinders komen niet zo snel binnen, heb ik eigenlijk nog nooit meegemaakt.

In ieder geval bedankt.

Geplaatst: 14 jul 2014 20:03
door Bas
Vlinders zijn heel teer gebouwd. Als je ze op de vleugel aanraakt heb je kans dat je wat schubjes van de vlinder haalt, overigens is die kans zo'n 100%. Dit beschadigd de vlinder in feite. Aan de andere kant niet dermate drastisch dat dat aanleiding vormt tot overlijden :)

Geplaatst: 14 jul 2014 20:08
door iew
Okee een fabeltje dus.