Pagina 1 van 1

Gier en ooievaar

Geplaatst: 06 mei 2015 15:20
door Arno1
Tijdens een bezoek aan Safaripark Monde Sauvage in de Belgische Ardennen bleek een ooievaar een nest op het terrein te hebben. De ooievaar vloog met momenten boven het terrein.
De foto van de gier is gemaakt tijdens de vogelshow. Altijd een uitdaging om die netjes op de foto te krijgen.
Naar aanleiding van de converter topics van een aantal maanden terug is de volgende info voor sommige leden relevant.
Sinds ik de laatste filmware op de Canon 5D Mark III heb gezet doet de AF van mijn Kenko 1.4X Teleplus Pro 300 het ook op F8. Samen met de Canon 100-400mm (1e versie) wordt de F5.6 op 400mm met converter F8. Het middelste AF punt blijft dan werken.
Beide foto's zijn met converter gemaakt.

1. Ooievaar
Afbeelding
Exif: Iso 400, F7.1, 1/3200, 330mm

2. Gier
Afbeelding
Exif: Iso 400, F8, 1/1250, 560mm

Arno

Re: Gier en ooievaar

Geplaatst: 06 mei 2015 15:42
door Hans v Ee
Beide mooie actie foto's. Gr. Hans.

Geplaatst: 06 mei 2015 16:14
door Frans
Vind vooral het beeld van de gier heel mooi.

De ooievaar op zich is best imposant zo van onderen.
De kleur vind ik erg warm en het zwart laat nauwelijks of geen detail zin.
Het blauw in de lucht is berucht vanwege iets ruisachtigs.
Zo ook hier, hoewel het er op lijkt dat je dat zomaar met verscherpen hebt veroorzaakt en/of verergert.
Het is trouwens ook wel makkelijk te verwijderen. Maar dan zou je een uitstapje moeten maken naar kleurruimte Lab, het b-kanaal ontruimen, om vervolgens met blend-if de bewerking echt te beperken tot de lucht.

Re: Gier en ooievaar

Geplaatst: 06 mei 2015 19:00
door wil53
de gier vooral top

Re: Gier en ooievaar

Geplaatst: 06 mei 2015 19:46
door Arno1
Dank jullie.
Ik ben zelf ook het meest tevreden over de gierfoto. Dat is toch een vak apart roofvogels tijdens de vlucht netjes op de foto krijgen.
Er verdwijnt veel in de prullenbak.

Arno

Re: Gier en ooievaar

Geplaatst: 06 mei 2015 19:52
door Fotosmurf
Zonder de ooievaar tekort te doen vind ik de gier het mooiste hier.
Mooie houding en scherp met veel detail in het verendek. :up
Twijfel wel of er nog wat blauw of magenta uit kan. ;)

Re: Gier en ooievaar

Geplaatst: 07 mei 2015 07:58
door jan62
Ik volg Fotosmurf in deze :)
Gr jan

Re: Gier en ooievaar

Geplaatst: 07 mei 2015 09:30
door Matthijs
Inderdaad lastig om die mooie vogels goed vast te leggen. Maar ik zie bij foto 1 wel veel ruis! En foto 2 had ik liever meer kijkruimte gehad. Maar voor de rest: :up !

Geplaatst: 07 mei 2015 14:39
door Arno1
Feedback volg ik.
Ruis in foto 1 klopt en is te verwijderen.
Kleur in foto 2 is ook te corrigeren. Was mezelf eigenlijk niet zo opgevallen.

Arno