Pagina 1 van 1

Sculpture van Henry Moore

Geplaatst: 05 sep 2015 20:25
door caseware
Het sculpture park in Yorkshire (gratig entree) is de moeite waard te bezichtigen.
Hier een paar foto's van zijn fraaie beelden.

Afbeelding

18mm (27), F9, 1/320 ISO 100

Afbeelding

24mm (36), F13, 1/250, ISO 100, ingeflitst

Afbeelding

38mm (57), F8, 1/400 ISO 100

Re: Sculpture van Henry Moore

Geplaatst: 06 sep 2015 13:12
door petervaneekelen
Altijd moeilijk om een foto van een kunstwerk te maken, want de vraag is wat je er als fotograaf aan toe kunt voegen. In dit geval niet zoveel, is mijn mening. Van de drie vind ik de tweede het meest geslaagd omdat de kleuren van voor- en achtergrond een mooie (wat sombere) relatie met elkaar aangaan.

Geplaatst: 06 sep 2015 17:22
door caseware
Peter, bedankt voor je reactie.
Ik had dit ingestuurd, omdat ik niet goed weet hoe je zoiets moet vastleggen.
Ik hoopte goede tips te krijgen. Dit is per slot van rekening een site om van te leren :)
Het lijkt me lastig om als fotograaf iets aan een kunstwerk toe te voegen.
Wat ik hier wel heb geprobeerd is, de bedoeling van de kunstenaar om middels doorkijkjes telkens een ander beeld van de omgeving te krijgen, vast te leggen.
Blijkbaar ben ik niet de enige die dit onderwerp lastig vond gezien de beperkte reacties.
Dus Peter, nogmaals bedankt :)

Geplaatst: 06 sep 2015 17:27
door Frans
Vind dat je bij de eerste twee behoorlijk geslaagd bent.

Vraag me af waarom je van strobalen in een landschap wel mooie foto's zou kunnen maken en van kunst in dat zelfde landschap niet.?

Re: Sculpture van Henry Moore

Geplaatst: 06 sep 2015 22:25
door petervaneekelen
Terechte vraag, Frans. Ook bij strobalen zul je voor een interessant beeld moeten zorgen wat iets toevoegt aan het landschap zelf.

Een spreker die ik ooit eens heb geboekt voor mijn fotoclub had een mooie term voor iets teveel standaardbeeld, hij noemde dat "gefiguurzaagde" foto's - hij bedoelde het type foto waarbij je in een statische omgeving gaat staan (meestal een landschap) en simpelweg een kader kiest en dat knipt, als het ware uitzaagt uit je blikveld. Het is veel interessanter om een afwijkend beeld te tonen, iets wat we niet allemaal kunnen zien als we langs dezelfde plek komen. Dat kun je bewerkstelligen door afwijkende omstandigheden op te zoeken (een bijzonder weerbeeld bv.), door een bijzondere beeldhoek te kiezen (kikkerstandpunt doet het vaak goed), door zelf iets origineels toe te voegen (een lachend hoofd ondersteboven in het doorkijkje), een bepaalde beeldbewerking, of weet ik veel wat je nog meer kunt verzinnen.

Ik hoop dat ik mezelf duidelijk maak en dat je er wat aan hebt, caseware.

Geplaatst: 07 sep 2015 08:53
door caseware
Wederom bedankt voor de reacties.
Uit mijn verhaal blijkt dat ik moeite had met dit onderwerp.
Peter, de tips zal ik zeker wat aan hebben. Je hebt het goed duidelijk gemaakt :).

Geplaatst: 07 sep 2015 19:32
door Frans
@peter: helemaal mee eens.