Pagina 1 van 1
Almere Noorderplassen
Geplaatst: 18 sep 2015 12:02
door Henry
Vandaag leek er een einde te komen aan een paar dagen slecht weer. De vooruitzichten zagen er goed uit voor een mooie zonsopkomst, dus de gok gewaagd. De afgelopen dagen waren wel geschikt goede locatie uit te zoeken (Google Maps en Suncalc). De zon komt immers niet overal op en het is me al een keer overkomen dat ik verkeerd opgesteld stond.
Deze ochtend ben ik naar de Noorderplassen gereden. Dit unieke natuurgebied in Almere kent een rijkdom aan natuur (niet allen planten, maar ook dieren zoals diverse watervogels, bevers, herten en schotse hooglanders) en water. De Noorderplassen grenzen aan de Lepelaarsplassen.
Rond het natuurgebied wordt een woonwijk gebouwd. Noorderplassen-Oost is in de jaren 90 gebouwd, de Noorderplassen-West is in ontwikkeling sinds 2000. Nadeel van die ontwikkeling is dat dit ten koste gaat van een mooi natuurgebied.
Uiteraard was ik niet geïnteresseerd in het vastleggen van een zonsopkomst in een woonwijk, maar wel in het natuurgebied.
Ik heb gebruik gemaakt van een 10 stops ND-filter. Exif: 13sec, f/14.0, ISO100, 70mm.
Geplaatst: 18 sep 2015 12:17
door __Erik__
Heerlijke sfeer weten vast te leggen, ND-effect ook duidelijk zichtbaar, netjes gedaan

Re: Almere Noorderplassen
Geplaatst: 18 sep 2015 12:29
door GS
Mooie kleuren bij elkaar

Geplaatst: 18 sep 2015 13:00
door Rob Olivier
Lekker sfeertje. Mooie foto.

Geplaatst: 18 sep 2015 16:05
door Frans
Weer een mooi plaatje feworden Henry.
Re: Almere Noorderplassen
Geplaatst: 18 sep 2015 16:07
door Geert
Fraai vast gelegd Henry

Geplaatst: 18 sep 2015 16:08
door Henry
Dank jullie wel

Geplaatst: 18 sep 2015 21:23
door Wim
lekker rustig plaatje water lijkt een beetje op ijs.
Re: Almere Noorderplassen
Geplaatst: 18 sep 2015 21:31
door Fotosmurf
Ik dacht ook gelijk, mooie winterse plaat.
Mooi landschapje met fraaie kleuren Henry.
Geplaatst: 18 sep 2015 21:41
door Henry
Dank jullie wel
Wim, dat was ook mijn gedachte bij het zien van dit water. Ik zal in de winter teruggaan om te kijken hoe het er dan met een echte ijslaag uit ziet.
Re: Almere Noorderplassen
Geplaatst: 18 sep 2015 21:43
door Nuelle
Nooit gedacht dat Almere mooie plekjes had!

Mooi geplaat man!!

Geplaatst: 18 sep 2015 21:51
door Henry
Nuelle, dank voor je reactie. Ik heb recent wat filters aangeschaft (ND- en Polarisatiefilter) omdat ik na goed nadenken tot de conclusie ben gekomen dat vogeltjes of wild fotograferen niet echt mijn "ding" is. Het wachten in een schuilhut en/of voorzichtig benaderen ligt mij niet zo goed.
Vervolgens heb ik direct daarna de conclusie getrokken dat ik het wel leuk vind om in de natuur rond te lopen/fietsen. Als dieren het niet zijn, dan moeten het dus landschapjes zijn.
Al met al, na die conclusie heb ik dus ND- en Polarisatiefilters aangeschaft en me voorgenomen om Almeerse landschapjes op de foto te zetten. Met photoshop kun je een hoop, behalve het effect van een ND- of een Polarisatiefilter nabootsen. Ik kan je zeggen, dat valt niet mee, maar intussen heb ik er al een paar mooie weten te maken.
De serie is nog niet compleet, dus jullie kunnen regelmatig updates van me verwachten.

Re: Almere Noorderplassen
Geplaatst: 19 sep 2015 06:07
door Erik Symoens
Prachtige opname.....met een fraaie lucht voorzien van een enorm kleurenpalet......het water is ,zoals Wim al heeft aangegeven, net ijs......knap gedaan ook....

.....
Re: Almere Noorderplassen
Geplaatst: 19 sep 2015 09:08
door Nuelle
Ik denk dat we nog hele mooie platen van jouw mogen gaan bewonderen want dit lijkt je goed te liggen. Mooi om te lezen hoe je dan je weg zoekt in de natuur maar dan niet meer de sluip en kruip dingen die je moet doen met vogels en dergelijke. Ik kijk uit naar de volgende foto's!
Re: Almere Noorderplassen
Geplaatst: 19 sep 2015 12:19
door Freerk_Lautenbag
Alles is al gezegd: Mooie plaat, heerlijke sfeer en prachtige kleuren. Wat wil je nog meer