Pagina 1 van 1

Joods historisch museum, Berlijn

Geplaatst: 04 jan 2016 21:40
door petervaneekelen
Als je hier wel eens bent geweest dan begrijp je wat ik bedoel als ik zeg dat dit gebouw je een enorm beklemmend gevoel geeft. Het is indrukwekkend zoals de architect Daniel Libeskind met minimale middelen een maximum aan effect teweeg weet te brengen. Zoals de kale, hoge donkere ruimte waarbij je, als je die binnengaat, een koude tochtstoot over je heen voelt komen, gevolg van een open spleet helemaal bovenin. Verder niks (behalve je gedachten). Ook heel confronterend is de ruimte waarin allemaal metalen "hoofden" liggen, die klinken als ratelende kettingen als iemand er overheen loopt. En waarbij je meteen terugdeinst omdat je niet over die hoofden heen wilt lopen. Of moet dat juist? Een enorm dubbel gevoel - en dat geldt ook voor het fotograferen daarvan. Ik heb in ieder geval geprobeerd mijn emoties vast te leggen, dat is wel het minste wat ik kan doen.
F1Afbeelding
F2Afbeelding
F3Afbeelding
F4Afbeelding

Geplaatst: 04 jan 2016 21:44
door __Erik__
Eerste vind ik top :chapeau

Re: Joods historisch museum, Berlijn

Geplaatst: 04 jan 2016 21:45
door Filip
Mooie serie :up goede uitleg, ik kan me voorstellen dat het indruk maakt :up

Re: Joods historisch museum, Berlijn

Geplaatst: 04 jan 2016 21:45
door Fotosmurf
Ik heb dit verhaal al eens eerder gehoord hier op het forum volgens mij en vond het toen net als nu een indrukwekkend verhaal en kan me voorstellen wat je voelt als je er echt staat.

2e is voor mij de betere foto al denk ik gelijk weer, hij staat scheef. :)
3e vind ik iets te licht
4e is een echte van Eekelen en dat is niet echt mijn ding.

Re: Joods historisch museum, Berlijn

Geplaatst: 04 jan 2016 22:25
door petervaneekelen
Dank jullie voor het commentaar, Erik en Filip. Dank je Joop ook voor de opmerkingen, ik heb net even gekeken en de foto's van Henry gevonden, die had ik gemist destijds. Voor mensen die dat nog niet gezien hadden: even kijken (en luisteren) naar de Holocaust Tower en de Memory Void !

Verder: F2 staat scheef, net als het hele gebouw. F3 en F4 ook hun eigen verhaal.

Geplaatst: 04 jan 2016 23:14
door Henry
Mooie serie. Als ik je verhaal lees en je foto's zie, beleef ik het bezoek helemaal opnieuw, koude rillingen over mijn rug! :upc

Geplaatst: 05 jan 2016 05:48
door Paula Loonen
Mooi weergegeven zeg!
Telkens wanneer ik dit nu zie hoor ik het geluid erbij, ook al ben ik er nog nooit geweest.

Re: Joods historisch museum, Berlijn

Geplaatst: 05 jan 2016 09:37
door wilw
prachtig emotie neergezet, m.n. 1 en 4 "doen" het voor mij.
Beklemmende omgeving

Re: Joods historisch museum, Berlijn

Geplaatst: 05 jan 2016 17:43
door petervaneekelen
Dank jullie, Henry, Paula en wilw. Blij dat het overkomt, vooral de verdienste van de architect.

Geplaatst: 05 jan 2016 18:44
door Harry
Heel fijn vastgelegd en mijn belangstelling gewekt. Ik denk dat jezelf tekort doen om het mooie toe te schrijven aan de architect. De invulling van de fotograaf vind ik ook een grote rol spelen. Ik zou zeggen: geniet van de (en ook mijn) complimenten. gr Harry

Geplaatst: 05 jan 2016 21:30
door mrJanneman
Ik zag gisteren het audiofragment van Henry nog. Koude rillingen hoor met die metalen hoofden.

Mooie serie Peter.

Re: Joods historisch museum, Berlijn

Geplaatst: 06 jan 2016 07:57
door petervaneekelen
Dank jullie, heren. Harry, ik geniet :D

Re: Joods historisch museum, Berlijn

Geplaatst: 07 jan 2016 13:04
door fran
2 en 3 zijn voor mij registraties zonder dat ze wat oproepen bij mij. 1 en 4 zijn echter zo geladen met emoties, die doen mij echt wat, vooral 4. Super gedaan Peter :up .

Re: Joods historisch museum, Berlijn

Geplaatst: 07 jan 2016 14:57
door petervaneekelen
Dank je, Fran :blush