Pagina 1 van 2

Grote twijfels...

Geplaatst: 29 mar 2017 16:24
door Matthijs
Aan de ene kant vind ik dit een gruwelijk lelijke foto, maar aan de andere kant heeft het wel wat... Wat is jullie mening? Brand maar los! :D
Afbeelding
D7100 + Sigma 10-20 | F/8 | ISO-100 | 300" sec. | 10mm | ...

Geplaatst: 29 mar 2017 17:07
door xafke
Ik vind de kleurspeling super.
Hoe heb je dit klaargespeeld Matthijs?

Re: Grote twijfels...

Geplaatst: 29 mar 2017 20:10
door Mendel
Ik vind hem sterk, duister maar met goede belichting en doortekening op deel van rulle strand. Diepe warme contrasten en mooi spiegeling van lucht in het natte zand.

Zeker niet lelijk :dk

Geplaatst: 29 mar 2017 20:12
door Rob Olivier
Ik vind hem juist erg mooi door het spel van licht en kleuren. :up

Geplaatst: 29 mar 2017 21:26
door Henry
Hij is apart.
Licht van een auto?

Re: Grote twijfels...

Geplaatst: 29 mar 2017 21:58
door Fotosmurf
Ik zeg gewoon een mooie plaat.

Aan de lucht te zien met een Nd filter of zo gemaakt Mathijs?

Re: Grote twijfels...

Geplaatst: 29 mar 2017 22:55
door petervaneekelen
Mij bevalt de symmetrie tussen lucht en land wel. Een extremere bewerking zou dat kunnen benadrukken. Lelijk, of mooi? Geen belangrijke kwaliteit. Interessant? Ja.

Re: Grote twijfels...

Geplaatst: 29 mar 2017 23:32
door fran
Ik vind hem boeiend mn door de kleur setting en lichtval.
Ik ben dan ook benieuwd waarom jij de foto gruwelijk lelijk vindt.

Geplaatst: 30 mar 2017 08:27
door Matthijs
Ik weet het niet zo goed, de foto spreekt me niet aan. Waardoor weet ik zelf ook niet, misschien door de helderheid? De compositie vind ik ook niet echt mooi. De pier rechts leid mij af, mede door dat rode lampje. Maar blijkbaar vinden jullie dat niet zo :D

Bedankt voor de reacties! :up
Foto is met een big stopper gemaakt, ik dacht dat 300" seconden (5 minuten) ruim voldoende zou zijn voor een goede belichting, nou nee... deze foto heb ik zelfs nog wat moeten oplichten. :)

Foto is eigenlijk nauwelijks bewerkt, enkel wat (kleine) aanpassingen in de RAW-converter.

Re: Grote twijfels...

Geplaatst: 30 mar 2017 08:31
door Gotchas
Vind hem juist wel wat hebben, bijzondere lichtval.
Geeft iets mysterieus aan de foto, beetje duister :)

Re: Grote twijfels...

Geplaatst: 30 mar 2017 10:02
door Nuelle
Gruwelijk mooi!!

Re: Grote twijfels...

Geplaatst: 30 mar 2017 10:50
door Tony
ik vind hem heel apart en ook erg mooi :super

Geplaatst: 30 mar 2017 11:54
door Ingetje
Lekker duister sfeertje, ik kan 'm zeker waarderen!

Geplaatst: 30 mar 2017 16:42
door Frans
Ben het wel met vorige commentaren eens.

Alleen het wrak? vind ik niet zo goed passen qua vorm in het beeld.

Ben ook wel naar benieuwd naar het antwoord op de vraag of het licht afkomstig is van koplampen auto.

Geplaatst: 30 mar 2017 16:54
door Gerda-F
Met nog een klein stukje van de onderkant af vindt ik de foto ietsje sterker overkomen.
Maar verder vindt ik het een hele mooie !

Geplaatst: 30 mar 2017 17:17
door Matthijs
Antwoord: het lichte deel in de voorgrond is een geul waarin het afgaande water terug stroomt. Daar stond nog een klein beetje water waar de lucht in weerspiegeld. :)

Hartelijk dank! :up

Geplaatst: 01 apr 2017 13:49
door Harry
Dit vind ik ook zo' n parel. Zelf zou ik geen twijfel hebben over de foto. Prachtig hoe je deze lichtval hebt vastgelegd. gr Harry

Geplaatst: 08 apr 2017 09:02
door mrJanneman
Niet zo twijfelen. Fantastische plaat is dit. Wrak een natuurlijk onderdeel in de setting.

Re: Grote twijfels...

Geplaatst: 08 apr 2017 21:57
door Freerk_Lautenbag
Erg fraaie foto. De reden waarom je hem zelf mogelijk niet mooi vindt is omdat je misschien nog wel denkt in traditionele structuren. Geloof me, de meest interessante foto's komen voort uit een originele benadering. Daarmee is niet elke originele benadering goed en ook de traditionele benadering is niet slecht. Maar laten we eerlijk zijn, originele foto's worden vaak het meest gewaardeerd. Dat merk je nu zelf. Zelf vind je het niks, maar veel anderen (niet de minsten overigens) vinden het mooi. Leer daarvan en durf vaker buiten de gebaande paden te gaan. Kopiëren kan altijd nog :p. Jij doet nu veel met de Big Stopper, maar dat is een hype op dit moment. Daardoor wordt het een trucje en wordt het te pas en te onpas ingezet. Het is dus niet origineel meer. Mensen raken er op uit gekeken. Kijk wat goed bij je past, je hebt het talent, dus daar zal het niet aan liggen.

Geplaatst: 08 apr 2017 22:46
door Matthijs
@Freerk, je hebt een punt, een heel goed punt. Ik ben me ervan bewust dat de Big Stopper een hype is geworden, dat zie je aan de (landschaps)foto's die tegenwoordig voorbij komen op internet. Opzich heb ik er geen problemen mee want het effect van zo'n ND-filter spreekt me wel aan.
Zelf zou ik graag meer creativiteit willen hebben om ook originelere foto's te kunnen maken, maar daarvoor moet ik zelf eerst inzien dat het gebruik van een ND-filter niet altijd de juiste optie is.

Omdat ik benieuwd was geworden hoe 'echte' fotografen hun foto's maken ben ik onder andere naar de website van Bas Meelker gegaan, één van de beste fotografen uit Nederland. Kijkend onder het kopje 'Waterscapes' zie ik dat grotendeels met een ND-filter is gemaakt,

Heb jij toevallig een (bekende) landschapsfotograaf die geen / nauwelijks ND-filters gebruikt maar juist originele en creative foto's maakt? Kan ik misschien inspiratie uithalen. :)

Harry, MrJanneman en Freerk bedankt voor de reacties! :up