Pagina 1 van 1

brokje bos

Geplaatst: 03 nov 2017 23:25
door DE2_186
Foto 1
Afbeelding

ƒ/8.0
23.0 mm
1/400
ISO 200 (excuus)

Foto 2
Afbeelding
ƒ/8.0
29.0 mm
1/500
ISO 200 (excuus)

Foto 2 na Photoshop
Afbeelding

Foto 2 na Photoshop 2e keer
Afbeelding

Re: brokje bos

Geplaatst: 04 nov 2017 08:25
door Tony
ik ga ook voor de tweede :upc , de comp. en de kleuren komen hier net iets mooier over

Geplaatst: 04 nov 2017 11:00
door riato
Voor mij foto 2, fraaie en mooie herfstfoto.
MvG Toon.

Geplaatst: 04 nov 2017 11:28
door Matthijs
Een foto met potentie! Ik denk dat je er lekker op los kunt gaan in PS.
De 2e foto is beter als de eerste, het licht lijkt verschillend waardoor de kleuren en contrast ook anders zijn.

Geplaatst: 04 nov 2017 11:50
door Dennismulder55
Ik ga voor de eerste. De lijnen lopen prettiger vind ik. Verder vind het onderwerp niet zo spannend en het licht helpt ook niet mee.

Re: brokje bos

Geplaatst: 04 nov 2017 12:00
door petervaneekelen
Ben benieuwd naar het excuus voor de ISO-waarde?

Re: brokje bos

Geplaatst: 04 nov 2017 19:14
door DE2_186
petervaneekelen schreef:Ben benieuwd naar het excuus voor de ISO-waarde?
Dat had volgens mij 100 moeten zijn. Een sluitertijd van 1/200 was ook kort genoeg geweest. Nu toch wat ruis die overbodig is, al zal het in de verkleining wel wegvallen. Ik ben wel vaker nonchalant tussen 100 en 200, omdat bij de meeste foto's niet heel veel uitmaakt, en te lange sluitertijden veel rampzaliger zijn.

Re:

Geplaatst: 04 nov 2017 19:21
door DE2_186
Matthijs schreef:Een foto met potentie!

Dat is mooi om te horen.
Matthijs schreef:
Ik denk dat je er lekker op los kunt gaan in PS.

Ik heb al twee manieren bedacht om hier tijd voor te maken.
1. Scheiden. Het weekeinde dat de kinderen dan bij mijn vrouw zijn kan ik mooi PS-en
2. Baan opzeggen.

Probleem bij 1 is dat ik een gelukkig huwelijk heb, en bij 2 dat dan ik failliet ga.

Maar zonder dolllen: ik ga er rond de Kerst eens naar kijken, en wie weet wel eerder als het meezit.
Matthijs schreef:
De 2e foto is beter als de eerste, het licht lijkt verschillend waardoor de kleuren en contrast ook anders zijn.
Ik ga de RAW-files eens bekijken om te kijken of die ook zo verschillen. Ik vermoed dat mijn camera ze verschillend "bewerkt" heeft.

Re:

Geplaatst: 04 nov 2017 19:24
door DE2_186
Judithfoto schreef:Foto 2 vind ik qua compo mooier. Zou hem nog wel even rechtzetten.
Het harde licht doet afbreuk aan de foto, daar kun je misschien nog even mee aan de slag?
Hoe de foto's nu op mij over komen komt overeen met hoe ik de situatie irl heb ervaren. Niet dat dat laatste een maatstaf is overigens, maar het scherpe groen in de voorgrond bevalt mij op zich wel. Zou je aan kunnen geven hoe je het anders zou willen, en waarom?

Re:

Geplaatst: 04 nov 2017 19:25
door DE2_186
riato schreef:Voor mij foto 2, fraaie en mooie herfstfoto.
MvG Toon.
Tony schreef:ik ga ook voor de tweede :upc , de comp. en de kleuren komen hier net iets mooier over
@Tony & Ratio:
vinden julllie hard licht een minpunt hier, of hebben jullie er geen problemen mee?

Re: Re:

Geplaatst: 04 nov 2017 19:49
door DE2_186
DE2_186 schreef: Ik ga de RAW-files eens bekijken om te kijken of die ook zo verschillen. Ik vermoed dat mijn camera ze verschillend "bewerkt" heeft.
Hm, nee, in de RAW-files zit het verschil ook.

Re: Re:

Geplaatst: 04 nov 2017 20:01
door riato
DE2_186 schreef:
riato schreef:Voor mij foto 2, fraaie en mooie herfstfoto.
MvG Toon.
Tony schreef:ik ga ook voor de tweede :upc , de comp. en de kleuren komen hier net iets mooier over
@Tony & Ratio:
vinden julllie hard licht een minpunt hier, of hebben jullie er geen problemen mee?
In deze vind ik het (beetje) hardelicht mooi.
MvG Toon.

Geplaatst: 04 nov 2017 20:06
door DE2_186
Hm, ik zit wat met het contrast te spelen, en ik denk dat vooral in de lucht wel wat meer drama mag. Meer dan de rest. (als ik nou maar genoeg met PS speel wordt dat huwelijk vanzelf wel minder gelukkig, probleem lost zich vanzelf op ;) )

Geplaatst: 04 nov 2017 22:48
door DE2_186
Ik heb nu een adjustment layer curves en een adjustment layer brightness/contrast. Ik heb met de curves met de afzonderlijke kleurtjes geklooid binnen de beperking dat elke bewerking voor de foto als geheel nog te pruimen moest zijn. Verder heb ik contrast +10 gedaan. Zie startpost voor update.

Geplaatst: 05 nov 2017 20:28
door DE2_186
Na de photoshop-ontmaagding van gisteren gelijk nog maar een keer, en deze 2e update is dan ook wel voorzover de het pogen dit weekeinde strekt.

Ik vond in de eerste update de lucht nog te blauw. Ik heb betrekkelijk quick doch vooral heel dirty (- ik ga NOOIT meer bomen fotograferen -) de lucht en de rest uit elkaar getrokken. De lucht is nu in ieder geval dreigend, wellicht komt het "een tikje" onwerkelijk over je er in de verte geen regen uit ziet vallen. Het lichtblauw in de lucht is nog te lichtblauw misschien, maar ik ga geen extra masker meer maken nu.

Gras+bomen is in de eerste update beter, maar krijg ik niet meer zoals het was.