Pagina 1 van 1

Waterval

Geplaatst: 04 nov 2017 17:44
door Maarten
Afbeelding
Panasonic DMC-FZ8, ISO 800, 3/10 sec. f/2,8 6 mm

Re: Waterval

Geplaatst: 04 nov 2017 18:02
door wilw
een moeilijke deze, ik weet het eigenlijk niet.
Zonder titel had ik het niet zo gauw als dusdanig herkend.

Misschien zonder titel had ik er anders naar gekeken, als abstract kunstwerk. Dan vallen d emoeie kleuren en vlakverdeling op. Dus eigenlijk heb je het voor mij "verpest" door een titel te gebruiken :D

Geplaatst: 04 nov 2017 18:07
door ixus58
Ga mee met wilw. voor mij meer een abstract en de hoeveelheid ruis is aan de hoge kant. voor mij niet in de roos geschoten........

Geplaatst: 04 nov 2017 19:50
door Harry
Ik vind het wel een boeiende. Een abstracte die qua compositie niet helemaal lekker oogt. De moeite waard om even mee te stoeien voor mij. Gr. Harry

Geplaatst: 04 nov 2017 20:04
door riato
Maarten ik zie er ook meer een abstracte foto in, maar is dat ook jou bedoeling ?
MvG Toon.

Re: Waterval

Geplaatst: 04 nov 2017 21:25
door Maarten
Ik ben met oudere foto's bezig. Deze zou eigenlijk ik de prullenbak verdwijnen.
Maar ik vond hem eigenlijk zo mooi van kleur en compositie dat hem wat verder heb bewerkt.
Het is wel een "mislukte" foto van een waterval. Dat kun je nog een beetje zien.
Vandaar de titel.
Maar het gaat mij meer om de kleur en compositie die ik mooi vind.

Re: Waterval

Geplaatst: 04 nov 2017 21:45
door Fotosmurf
Was ook mijn gedachte, een mislukte waterval.

Ik snap dat je getriggerd werd door de kleuren.
Niet mijn ding maar toch vind ik het wel lekker om naar te kijken.

Geplaatst: 04 nov 2017 23:15
door bjornc
Niet helemaal mijn ding. Ziet er uit alsof ie met een smartphone geschoten is die 0.9MP heeft.

Re: Waterval

Geplaatst: 05 nov 2017 00:03
door petervaneekelen
Experimenteren is altijd goed. De vraag is wat je van deze kunt leren, want het lastige van dit soort fotografie is dat je een idee moet hebben waar je naartoe wilt gaan. Om het niet te beperken tot een eenmalig dingetje.

Wat ik zie is toepassing van veel ruis, beperkt contrast en warme kleuren. Het levert een aangenaam beeld, behalve de niet passende harde contouren rond het water. Als je dat kunt vermijden heb je volgens mij een fijn semi-abstract beeld.

Geplaatst: 05 nov 2017 12:44
door Harry
Maarten , ik zie hem nu op mijn grote scherm en ik vind hem jaloersmakend. Ik heb er nog even aan gesleuteld tot een beeld zoals ik hem zou maken. De "waterval" wat minder strak gemaakt, het contrast verhoogd en iets meer saturatie gegeven. Het idee van een waterval moet je even van je afzetten en er alleen op een abstracte manier naar kijken.
Afbeelding

Re: Waterval

Geplaatst: 05 nov 2017 21:33
door Maarten
Die is inderdaad fraaier Harry! Veel spannender. :up

Ik heb deze foto niet bewust gemaakt. Het was in feite een mislukte plaat.
Om deze abstracte manier van de fotograferen onder de knie te krijgen zul je dus vooraf moeten bedenken wat je vat wilt leggen en hoe je dat doet.
Dus nadenken over de beweging, vlakken en kleuren.
Ik kan daar wat mee ga experimenteren in de toekomst.

Geplaatst: 05 nov 2017 22:45
door Harry
:up Maarten. Het lastige bij abstract (maar ook het leuke!) dat het onderwerp zelf niet van belang is. Je moet alleen naar de vorm, lijnen en kleuren kijken. Gr. Harry

Re: Waterval

Geplaatst: 05 nov 2017 22:55
door Maarten
Ik snap het Harry ;)

Als ik dat niet had gedaan dan was de foto in de prullenbak beland..