Je zou ze misschien nog een beetje een "oude look" mee kunnen geven, voor Dickens ziet het er allemaal op de één of andere manier net te strak en modern uit.
Compliment idd weer voor de omzettingen. Mooi stevig maar toch voldoende detaillering. Ik elke foto een mooi oogcontact. Gr. Harry Ps: de dame in de laatste foto waar Frans op doelt lijkt me een pop?
Harry, ja klopt. Tevens een antwoord voor Ron: de omgeving is duidelijk een hedendaagse, waarin met props en andere aankleding de boel naar de hand is gezet. Dat vind ik grappig en wil ik zo laten zien, en daarom juist laat ik een sepiafilter of zo achterwege.
Frans, bijzonder, je benoemt exact de aspecten waar ik me hier mee bezig heb gehouden. Inclusief de omgeving op F2, ik kan hier met goed fatsoen niet verder snijden en heb dus voor strategisch doordrukken gekozen.
De omzetting, ja daar heb ik op zitten bloeden, een mix van LR, PS en NIK (dus niet de in-camera jpeg, ik had ik kleur geschoten). Ik heb een paar jaar geleden les genomen bij Willem Wernsen, in een enkel middagje heel veel geleerd. Leuke, bijzondere man en geweldig fotograaf, hij doet dit nog steeds en ik kan het iedereen aanraden. Inmiddels heb ik wel zoveel bijgeleerd dat ik het op mijn eigen manier doe maar de basis is gebleven: goed kijken en zorgvuldig te werk gaan.
Vraagje.
Die zwartwit van fuji komt die in de rawconverter terug als presetfilter?
Vraagje 2. Is het mogelijk dat je je workflow eens laat zien met wat schermafdrukken van de verschillende tussenfasen. Gebruik je bijvoorbeeld het histogram om vulling en dekking te monitoren? Werk je naar een bepaald beeld dat je voor ogen staat toe of volg je vaste paden?
Geen voorkeur voor foto, ik vind ze alle drie erg fraai!
Sfeer zit er goed in, een beetje duister wel maar dat maakt deze foto's juist bijzonder.
Nouja, vooruit, foto 2 vind ik eigenlijk toch de mooiste.
Frans, ik heb net gelezen dat dit sinds kort kan ja - instellingen van LR instellen op "camera" tijdens importeren neemt nu de presetwaarde mee. Maar beter is het om de camera aan te sluiten op de PC, je kunt dan de filmsimulaties in de camera loslaten op een fuji raw en dus ook achteraf daar nog mee spelen en eventueel kiezen voor een andere waarde. Ik heb dat eens gedaan en het werkt prima, maar is wel een hoop gedoe.
Vwb je tweede vraag, ik zal eens kijken. Wellicht illustratief inderdaad.