STROBISTVoor wie nog nooit van deze term gehoord heeft, strobist of strobistfotografie, Het is gebruik maken van je reportageflitser(s) los van de camera. De flitsers worden aangestuurd door een zogenaamde trigger die je op de flitsschoen van je camera zet. Van daaruit worden de flitsers aangestuurd. Dit in een notendop.
Bij deze foto maak ik gebruik van drie reportageflitsers en één continu-lamp. Er zit een flitser in een octabox en de andere twee in een opvouwbare strip softbox. Ik heb een mooi doek opgehangen en die wordt belicht met een warme lamp. De gehele opstelling heb ik erbij gedaan. Alleen is het model weg
Witbalans. Omdat ik de witbalans op flitslicht heb staan (5500K) zal het onderwerp neutraal zijn. De achtergrond heeft de temperatuur van een gloeilamp (2700K). Hierdoor wordt het doek nog warmer van kleur. Zie het verschil in beide foto's.
Wat ik als eerste doe is met de camera een belichting maken van de achtergrond. Ik kwam uit op 1/60sec f/5.6 en ISO-200. Volgens de meting was dat onderbelicht, maar anders was het doek echt veels te licht geweest. Voor de flitsmeting fotografeer ik mijn hand op de plek waar straks ongeveer het hoofd van de jongen zal zitten. Als die goed is, zit ik al aardig in de boert en is het tijdens de shoot een beetje bijsturen.
Groet, Johan.