de vraag die je jezelf ook dient te stellen is deze:
wat is lichtsterk?
een korte 50mm prime met f/1.8 is lichtsterk, een 24-70 2.8 is dat ook, en een 300mm 2.8 is ook lichtsterk..
maar nou deze: een 500mm f/4 is ook superlichtsterk, en een 600mm f/4 is dat ook..terwijl dat voor een kortere lens niet echt lichtsterk te noemen is..
wie een 600mm f/2.8 wil, heeft waarschijnlijk een kleine pick-up truck nodig en een flinke bankrekening..(en volgens mij bestaat zo´n ding geeneens..)
sigma heeft eens een 200-500mm f/2.8 gemaakt, en dat ding lijkt mij zowat onvervoerbaar, al zijn er gekken geweest, die dat ding hand-held hebben kunnen shooten.. mijn favo-telekanon lijkt het me echter zeker niet.. je sleept je een ongeluk aan zo´n ding man..

om nog maar niet te spreken over het statief wat je erbij nodig hebt..
ik ken 1 persoon die een 300-800mm f/5.6 sigma gebruikt, en die gebruikt een houten statief voor dit ding, een beetje zo´n statief wat ook wel voor telescopen gebruikt wordt en zo..
maar meeslepen lijkt me ook geen pretje..
het kan soms ook wel es te lang zijn, hihihi!