Elif vertelt ons een spookverhaal uit het boek
Een beetje een rechttoe rechtaan foto voor bij een artikel over spookverhalen (en de psychologie erachter).
Omdat ik nog niet zo vaak met zo weinig licht heb gewerkt wilde ik hem hier toch even posten
Moet hier even over nadenken...
Moet een "geestenverhaal" altijd clichematig in het donker en met matig licht plaats vinden vraag ik mij af.... Je hebt ook romantische en droevige verhalen.... (Catherine Duval).
Lampje vraag overigens wel veel aandacht...
Bedankt voor jullie reacties!
Het clichematige (rechttoe rechtaan foto) was de strekking van het artikel waar ik een foto bij maakte. De schrijver sprak zijn teleurstelling uit over hoe de wetenschap zich tegenwoordig met 'spookverhalen' en verhalen over geesten bemoeit en dan vaak vooral met de bedoeling deze verhalen te weerleggen.
Lampje was een groot probleem! Wanneer hij achter het boek verdween veranderde het licht op haar gezicht enorm. En werd de achterkant van het boek ook meer zichtbaar (wat gewoon een Harry Potter boek was )
Heb je de andere foto's met dezelfde instellingen gemaakt?
Want met dezelfde instellingen zou de achterkant van het boek imo niet ineens lichter kunnen worden als het lampje achter het boek zit
De lichtval op het gezicht zou ook hetzelfde moeten zijn als de lamp op dezelfde plek blijft en het boek alleen wat hoger wordt gehouden lijkt mij.
Het idee is goed uitgevoerd al moet ik eerlijk zeggen dat ik het lampje ook liever niet in beeld had gehad. Ik denk dat pipanda gelijk heeft, het licht valt niet op de omslag van het boek als het achter het boek schuil gaat. Ik weet niet hoeveel tijd je nog hebt, maar misschien de moeite van nog eens proberen waard.
Ik ben het wel eens met mijn voorgangers maar vind het toch een fraaie plaat. Lijkt me heel geschikt voor het doel wat je omschrijft. Ik vind sowieso dat je heel knappe beelden maakt met een herkenbare stijl.
Bedankt voor alle tips! Ik heb helaas geen tijd meer om het te veranderen.
Ik heb zoveel verschillende manieren uitgeprobeerd (zaklamp, extra licht, minder licht) dat ik niet goed meer weet welk effect elke had
Wel weet ik dat het lampje achter het boek echt niet werkte.
Momentum: haha aan die metafoor had ik nog niet eens gedacht! Mooie!
Ik vind het idee heel leuk. en het model een knappe meid. Ik denk dat je met een andere kleurbalans een mooiere plaat krijgt (en een subtieler lampje of kaarslicht [niet te dicht op het boek houden ] maar dat was al gezegd).