Normaal is de achtergrond zo egaal mogelijk en heeft het ook als zodanig die functie, maar deze keer maakt de achtergrond deel uit van de compositie.
Ik heb drie keer het knoopkruid gefotografeerd met drie keer een andere functionele achtergrond.
Zelf heb ik een duidelijke voorkeur maar wil jullie hiermee niet beïnvloeden.
Zeg het maar!!!!!!!!!
Hmmm weet het niet. Snap je bedoeling wel.
Bij de eerste vind ik de combinatie bloem met achtergrond het mooiste.
Maar bij de laatste vind ik de achtergrond het mooiste maar vind ik de bloem er minder goed opstaan.
Foto 2 zit daar dan tussenin...
Ben nu wel benieuwd wat je zelf vind .
Dank voor je reactie Niels!!!
Mijn persoonlijke voorkeur is: 1, 3, 2
Bij 3 wilde ik nog dichter op de bloem gaan zitten met een kleiner diafragma, zodanig dat ook nog een stuk van de onderkant weg zou vallen en aan de bovenkant er bij zou komen.
Dit kon niet want dan zou ik naar beneden gekieperd zijn............
Anders was drie zonder meer mijn favoriet geweest.............
Dit zijn nou voorbeelden van foto's zoals ik ze graag zie: het onderwerp mooi scherp, maar toch een achtergrond, die niet zo ver vervaagd is, dat het vrijwel onherkenbaar wordt (maar dan zie je dus ook dat de camera bij 2 niet recht gehouden is ).
Zelf ben ik aan het uitpluizen hoe ik ze allebei scherp kan krijgen, dus een macro mooi groot en scherp voor een (bijna of helemaal) net zo'n scherpe achtergrond; lukt af en toe nog ook, maar het is wel zeer moeilijk, omdat en de voorgrond en de achtergrond mooi moeten zijn
Laatst gewijzigd door advena op 06 jan 2013 00:23, 1 keer totaal gewijzigd.
Dank je wel voor de reacties!!
@advena: camera bij twee is wel recht. Deze foto's zijn genomen op een kalkgraslandhelling: De Kunderberg bij mij in de "achtertuin"! De hellende achtergrond is echt zo!