Pagina 1 van 1
Geplaatst: 06 jan 2022 10:47
door FritsS
We willen de foto wel graag zien in het forum.
Geplaatst: 06 jan 2022 14:55
door Frans
Code: Selecteer alles
[center][img]https://live.staticflickr.com/65535/51802019037_4fdc1f4566_o_d.jpg[/img][/center]
Je kunt je topic altijd bewerken door op De knop “Bewerk” te klikken. Rechts onder in je topic.
Geplaatst: 06 jan 2022 15:00
door Frans
Code: Selecteer alles
[center][img] https://live.staticflickr.com/65535/51803373989_08b8a2b39f_o_d.jpg[/img][/center]
Re: IJssel bij kampen
Geplaatst: 06 jan 2022 15:59
door Ron62
Hallo, welkom hier.
Het is niet verplicht, maar wordt wel op prijs gesteld....hier kun je jezelf eventueel voorstellen
Ik heb je beginpost nu aangepast, maar Frans legt heel duidelijk uit hoe het hier werkt om een foto te plaatsen, dus ik hoop dat het de volgende keer nu wel lukt.

Re: IJssel bij kampen
Geplaatst: 07 jan 2022 09:11
door wilw
Ik denk dat het schip als onderwerp in de 1e het beeld niet alleen kan dragen, het is wmb niet aandachtstrekker genoeg
In de 2e is icm met de fabrieksgebouwen wat meer re zien/beleven.
In beiden wordt de diepte in het beeld min of meer geblokkeerd door de wal waardoor een ietwat plat beeld ontstaat.
Ken de situatie ter plekke niet, maar achteruit plus nr rechts opzij had mss een interessanter, weidse beeld opgeleverd.
Met de kleuren heb je minder geluk door het grijze weer. Een zwart-wit zou te overwegen zijn.
En in beiden staat de "horizon" scheef naar rechts.
Geplaatst: 07 jan 2022 10:03
door Harry
Ik ga met Wil mee. De 2e voelt beter als compositie door het gebouw. Wat betreft de onderste strook gras zou je dit er ook nog af kunnen halen en er een panorama van kunnen maken. Dat doet het beeld mi wel goed. Gr. Harry
Geplaatst: 07 jan 2022 10:10
door Boelo81
Ik volg wil ook me de opmerkingen en voorkeur. Ik mis vooral ook wat licht. Wat helderheid inbrengen wellicht nog. Waar doe jij je bewerkingen mee?
Re: IJssel bij kampen
Geplaatst: 07 jan 2022 11:05
door Ron62
Ik volg de meeste reacties hierboven, vooral wat meer helderheid doet de foto goed.
Je hebt het niet ingevuld bij je profiel, maar ik ga er maar vanuit dat je geen bezwaar tegen bewerken hebt en anders moet je het aangeven en haal ik de foto weer weg....ik heb 'm binnen gehaald, wat bijgesneden, heel klein tikkie rechter gezet, de lucht wat meer aangezet, kleuren iets warmer en vooral wat helderder gemaakt d.m.v. levels(niveaus) en helderheid/contrast.
Daarna de foto verkleind naar 1600 x 900 pixels, zodat de meeste mensen de foto in 1 keer kunnen bekijken op hun beeldscherm en niet hoeven te scrollen bij de werkelijke grootte.

Geplaatst: 07 jan 2022 11:19
door Frans
Wat meer licht en contrast doet de foto goed.
Een horizon die scheef staat waarbij vertikale lijnen zoals in gebouwen vertikaal staan zou ik niet recht zetten op de horizon.
Zie ook
En ja ik ben soms een oude sikkeneurige drammer.
Re: IJssel bij kampen
Geplaatst: 07 jan 2022 11:45
door Ron62
@Frans, ik heb 'm recht gezet op de verticale lijnen van het gebouw.

Geplaatst: 07 jan 2022 11:48
door Frans
Mooi Ron. Was het veel?

Re: IJssel bij kampen
Geplaatst: 07 jan 2022 11:59
door Ron62
0,5%, dus bijna niks.