Je hebt wel een thema, maar daarmee nog geen samenhangende foto's; je posities en onderwerpen geven geen erg eenduidig beeld voor mij. Het oogt wat lukraak, eerlijk gezegd. Als ik de foto's los beoordeel dan vind ik eigenlijk alleen de laatste aansprekend, die toont adequaat het aparte aanzien van heel dicht tegen elkaar aanliggende zebrapaden. Ik ga voor de kleurenversie, de zwartwitter zou het kunnen winnen maar dan heb je een pittigere omzetting nodig.
Qua samenhang kan er inderdaad nog wel wat verbeteren. Heb wel gemerkt dat je veel moet schieten en er veel afvalt. F5 inderdaad geen zebra, maar je kan het wel opmaken uit de foto.
Ik ga nog even kijken naar de laatste om meer contrast in te brengen. Dank het geven van jullie mening.
Foto 4 is voor mij de meest geslaagde. Ook al mis ik daar oogcontact.
Mensen vanaf de rug gezien zijn niet heel erg interessante wezens voor andere mensen.
Wellicht wel voor leeuwen en tijgers maar dat is een ander verhaal.
Straatfotografie vereist een portie empathisch lef.
Als je dat niet hebt wordt het moeilijk aantrekkelijke beelden te maken.
@Frans 'empatisch lef' speelt inderdaad wel een rol. Ik overweeg steeds waar ik ga staan en hoe druk het is. Als fotograaf op een zebra wil je niet al te veel opvallen en ook niet altijd de confrontatie aangaan. Je weet immers niet wie je fotografeert. Soms roept het ook afkeurende blikken op. Nou ben ik niet heel erg bang maar ik probeer wel met respect om te gaan met andere mensen. Het is ook niet zo dat ik alleen van achter fotografeer maar dat is wel veiliger. Als je op weg bent naar een meer confronterende aanpak is dat nog wel acceptabel voor mezelf. Er valt sowieso al veel af en van die keuzes maken leer ik ook wel veel. Ik heb ook gemerkt dat niet iedere zebra hetzelfde is qua confrontatie. De manier waarop ze zijn aangelegd en de drukte hebben invloed. De hoeveelheid van foto's die je neemt en hoe lang je er staat is ook van invloed op het gedrag van anderen. In de avond is het anders dan overdag. Er zijn dus wel omstandigheden waar ik gebruik van kan maken ondanks het verminderde 'empatische lef'.